Back to Top

طواف رنگین کعبه

منتشر شده در سه شنبه, 24 مرداد 1396 11:07 چاپ

هنردستان : درحالی‌که بیشتر از دو هفته تا آغاز مناسک حج تمتع باقی مانده، کعبه مأمن ده‌ها هزار زائر از سراسر جهان با نژاد و فرهنگ گوناگون شده است.

به گزارش هنردستان ، مناسک حج تمتع از هشتم ذی‌الحجه (۸ مرداد ـ ۳۰ اوت) با هجرت زائران از مکه به سمت صحرای عرفات و سرزمین منا آغاز می‌شود، اما سفر زائران از سراسر جهان به عربستان از حدود سه هفته‌ی پیش شروع شده و همچنان عده‌ای در راه رسیدن به آن هستند.

ادامه مطلب...

صنایع دستی ایران خسته‌ است

منتشر شده در چهارشنبه, 13 تیر 1397 10:29 چاپ

به گزارش هنردستان: مهسا دهقانی، هنرمندی است که با برند "مهسا جولری" خلاقانه و با تلفیق هنرهای گوناگون در عرصه طراحی و ساخت زیورآلات فعالیت می‌کند.

او که تحصیلکرده در رشته گرافیک است می‌گوید به واسطه تحصیلاتش، رنگ‌ها را خوب می‌شناسد و به رنگ‌ها علاقه دارد، به همین خاطر وقتی وارد حوزه طراحی زیورآلات شده، جدا از بحث طراحی، استفاده از رنگ هم یک مبحث مهم دیگر برای او بوده و دوست دارد در کنار طراحی‌های باستانی، رنگ‌های باستانی را هم به کار برد.

ادامه مطلب...

افتتاح نخستین مدرسه صنایع دستی ایران

منتشر شده در دوشنبه, 10 ارديبهشت 1397 17:12 چاپ

به گزارش هنردستان: نخستین مدرسه صنایع دستی ایران همزمان با سال حمایت از کالای ایرانی راه‎اندازی می‌شود.

این مدرسه با تفاهمی که بین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی منعقد شده است روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت و از ساعت ۱۵ مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

ادامه مطلب...

برگزاری دومین جشنواره ملی دانشجویی صنایع دستی گنجینه

منتشر شده در پنج شنبه, 16 فروردين 1397 10:40 چاپ

به گزارش هنردستان: با توجه به نیاز اساسی دانشگاه‌ها به‌ویژه در حوزه هنرهای صناعی، جشنواره‌ای با عنوان "جشنواره ملی و دانشجویی گنجینه" در زمینه صنایع دستی برگزار می‌شود.

هدف اصلی این دوره از جشنواره، دستیابی به آثاری خلاقانه در حوزه هنرهای صناعی است که علاوه بر ریشه‌های فرهنگی محکم، همگام با نیازهای روز انسان معاصر باشد.

ادامه مطلب...

استاندارد ملی «صنایع‌دستی، دوتار ترکمن» تدوین شد

منتشر شده در سه شنبه, 08 اسفند 1396 22:24 چاپ

به گزارش هنردستان: معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان گلستان از ارائه استاندارد ملی «صنایع‌دستی، دوتار ترکمن، ویژگی‌ها و آیین کار» بع سازمان ملی استاندارد خبر داد.

 به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان گلستان، سارا اخوت معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این اداره‌کل با اعلام این خبر تشریح کرد: دوتار ترکمن یکی از آلات موسیقی محلی ترکمن است که در مجالس و مراسم سنتی خاص این قوم از آن بهره می‌گیرند و علاوه بر ترکمن‌های استان گلستان در مناطقی از خراسان مانند تربت جام و دیگر مناطق نیز وجود دارد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از39