صنایع دستی و گردشگری - هنردستان Back to Top

شهرهای خلاق فرهنگ و هنر؛ تلاش برای بازآفرینی یک میراث کهن و محفلی برای گردهمایی نخبگان هنری از مد و لباس تا تئاتر و موسیقی

منتشر شده در یکشنبه, 05 ارديبهشت 1400 11:38 چاپ


آیین معرفی نخستین دوره شبکه شهرهای خلاق فرهنگ و هنر در هفت حوزه مد و لباس، ادبیات، موسیقی، صنایع‌ ستی و سنتی، سینما، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی امروز یکشنبه پنجم اردیبهشت‌ماه از ساعت ۱۴:۳۰ برگزار ‌می‌شود.

ادامه مطلب...

«گردشگری» آیتم اصلی جشنواره تئاتر مریوان است

منتشر شده در یکشنبه, 23 تیر 1398 16:32 چاپ

به گزارش هنردستان در نشست مشترک دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، تاکید شد که امسال آیتم اصلی جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، بحث «گردشگری» است.

به نقل از ستاد خبری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، صبح امروز یکشنبه ۲۳ تیرماه، نشستی با حضور فاتح بادپروا دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، دکتر ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، دکتر زاهد شفیعی مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری، فریاد حدادیان رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مریوان و سامان خلیلیان مدیر دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی، در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

ادامه مطلب...

میزان خسارت سیل به میراث، صنایع دستی و گردشگری

منتشر شده در سه شنبه, 20 فروردين 1398 09:04 چاپ

به گزارش هنردستان معاون گردشگری میزان خسارت واردشده از سیل به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را طبق آخرین بررسی‌های صورت‌گرفته، ۵۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برآورد کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری با حضور در یک برنامه تلویزیونی، گفت: متاسفانه سیل و وضعیت نامناسب آب و هوا در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مشکلات و خسارت هایی را به بار آورده است. در حوزه میراث فرهنگی بخش عمده‌ای از آثار تاریخی ۱۹ استان دچار آسیب شده و بنا بر بررسی‌ها حدود ۲۵۲ میلیارد تومان خسارت به آثار تاریخی وارد شده است. بررسی آثار تاریخی در استان‌های مختلف برای برآورد رقم دقیق خسارت ادامه دارد.

ادامه مطلب...

هنرگردی روستایی در ۱۰۰ روستا

منتشر شده در سه شنبه, 27 آذر 1397 19:10 چاپ

به گزارش هنردستان مدیر گالری ترانه باران از ایده هنرگردی روستایی و تامین زیرساخت های گردشگری هنری ارائه داد.

محبوبه کاظمی از انتخاب البرز مرکزی به عنوان پایلوت طرح هنرگردی روستایی خبر داد و گفت: این مقصد ۱۰۰ روستا را شامل می‌شود که سرمایه‌گذاری در آن، فعالیت اقتصادی زود بازده‌ای دارد زیرا منطقه مذکور پتانسیل‌های لازم برای شروع هنرگردی روستایی را داراست.

ادامه مطلب...

صفحه1 از40