صنایع دستی و گردشگری - هنردستان Back to Top

«گردشگری» آیتم اصلی جشنواره تئاتر مریوان است

منتشر شده در یکشنبه, 23 تیر 1398 16:32 چاپ

به گزارش هنردستان در نشست مشترک دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان و معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور، تاکید شد که امسال آیتم اصلی جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، بحث «گردشگری» است.

به نقل از ستاد خبری چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر خیابانی مریوان، صبح امروز یکشنبه ۲۳ تیرماه، نشستی با حضور فاتح بادپروا دبیر جشنواره تئاتر خیابانی مریوان، دکتر ولی تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، دکتر زاهد شفیعی مدیرکل دفتر مطالعات و آموزش گردشگری، فریاد حدادیان رئیس میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مریوان و سامان خلیلیان مدیر دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی، در سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد.

ادامه مطلب...

میزان خسارت سیل به میراث، صنایع دستی و گردشگری

منتشر شده در سه شنبه, 20 فروردين 1398 09:04 چاپ

به گزارش هنردستان معاون گردشگری میزان خسارت واردشده از سیل به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را طبق آخرین بررسی‌های صورت‌گرفته، ۵۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برآورد کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری با حضور در یک برنامه تلویزیونی، گفت: متاسفانه سیل و وضعیت نامناسب آب و هوا در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مشکلات و خسارت هایی را به بار آورده است. در حوزه میراث فرهنگی بخش عمده‌ای از آثار تاریخی ۱۹ استان دچار آسیب شده و بنا بر بررسی‌ها حدود ۲۵۲ میلیارد تومان خسارت به آثار تاریخی وارد شده است. بررسی آثار تاریخی در استان‌های مختلف برای برآورد رقم دقیق خسارت ادامه دارد.

ادامه مطلب...

هنرگردی روستایی در ۱۰۰ روستا

منتشر شده در سه شنبه, 27 آذر 1397 19:10 چاپ

به گزارش هنردستان مدیر گالری ترانه باران از ایده هنرگردی روستایی و تامین زیرساخت های گردشگری هنری ارائه داد.

محبوبه کاظمی از انتخاب البرز مرکزی به عنوان پایلوت طرح هنرگردی روستایی خبر داد و گفت: این مقصد ۱۰۰ روستا را شامل می‌شود که سرمایه‌گذاری در آن، فعالیت اقتصادی زود بازده‌ای دارد زیرا منطقه مذکور پتانسیل‌های لازم برای شروع هنرگردی روستایی را داراست.

ادامه مطلب...

ساخت زیور از شناخت انواع چوب تا آموزش مونتاژ قطعات چوب و فلز

منتشر شده در سه شنبه, 30 مرداد 1397 11:46 چاپ

به گزارش هنردستان: دوره سه روزه جامع ساخت زیور با چوب و فلز و و تکنیک‌های تلفیق آن از سوی موسسه علوم و فنون کیش و با همکاری مجموعه طراحان زیورالات ایرانی برگزار می‌شود.

هنرجو تحت نظر مدرس می‌تواند در پایان دوره انواع انگشتر، آویز، گوشواره و حلقه را با ترکیب چوب و فلز بسازد.

ادامه مطلب...

تورهای گردشگری کنج برگزار می شود

منتشر شده در سه شنبه, 23 مرداد 1397 19:01 چاپ

به گزارش هنردستان: تورهای گردشگری ، آموزشی و خانوادگی به نام کنج ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان از مهر ماه سال جاری با همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.

در طرح اجرای تورهای تفریحی، آموزشی خانوادگی و گردشگری  کنج قرار است کودکان، نوجوانان و جوانان در طول سال از تعطیلات خود به بهترین شکل استفاده کنند به همین منظور معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی این طرح را در راستای هدفمند کردن تعطیلات برای خانواده ها اجرایی خواهد کرد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از40