صنایع دستی و گردشگری - هنردستان Back to Top

میزان خسارت سیل به میراث، صنایع دستی و گردشگری

منتشر شده در سه شنبه, 20 فروردين 1398 09:04 چاپ

به گزارش هنردستان معاون گردشگری میزان خسارت واردشده از سیل به میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را طبق آخرین بررسی‌های صورت‌گرفته، ۵۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان برآورد کرد.

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ولی تیموری با حضور در یک برنامه تلویزیونی، گفت: متاسفانه سیل و وضعیت نامناسب آب و هوا در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مشکلات و خسارت هایی را به بار آورده است. در حوزه میراث فرهنگی بخش عمده‌ای از آثار تاریخی ۱۹ استان دچار آسیب شده و بنا بر بررسی‌ها حدود ۲۵۲ میلیارد تومان خسارت به آثار تاریخی وارد شده است. بررسی آثار تاریخی در استان‌های مختلف برای برآورد رقم دقیق خسارت ادامه دارد.

ادامه مطلب...

هنرگردی روستایی در ۱۰۰ روستا

منتشر شده در سه شنبه, 27 آذر 1397 19:10 چاپ

به گزارش هنردستان مدیر گالری ترانه باران از ایده هنرگردی روستایی و تامین زیرساخت های گردشگری هنری ارائه داد.

محبوبه کاظمی از انتخاب البرز مرکزی به عنوان پایلوت طرح هنرگردی روستایی خبر داد و گفت: این مقصد ۱۰۰ روستا را شامل می‌شود که سرمایه‌گذاری در آن، فعالیت اقتصادی زود بازده‌ای دارد زیرا منطقه مذکور پتانسیل‌های لازم برای شروع هنرگردی روستایی را داراست.

ادامه مطلب...

ساخت زیور از شناخت انواع چوب تا آموزش مونتاژ قطعات چوب و فلز

منتشر شده در سه شنبه, 30 مرداد 1397 11:46 چاپ

به گزارش هنردستان: دوره سه روزه جامع ساخت زیور با چوب و فلز و و تکنیک‌های تلفیق آن از سوی موسسه علوم و فنون کیش و با همکاری مجموعه طراحان زیورالات ایرانی برگزار می‌شود.

هنرجو تحت نظر مدرس می‌تواند در پایان دوره انواع انگشتر، آویز، گوشواره و حلقه را با ترکیب چوب و فلز بسازد.

ادامه مطلب...

تورهای گردشگری کنج برگزار می شود

منتشر شده در سه شنبه, 23 مرداد 1397 19:01 چاپ

به گزارش هنردستان: تورهای گردشگری ، آموزشی و خانوادگی به نام کنج ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان از مهر ماه سال جاری با همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت آموزش و پرورش برگزار می شود.

در طرح اجرای تورهای تفریحی، آموزشی خانوادگی و گردشگری  کنج قرار است کودکان، نوجوانان و جوانان در طول سال از تعطیلات خود به بهترین شکل استفاده کنند به همین منظور معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی این طرح را در راستای هدفمند کردن تعطیلات برای خانواده ها اجرایی خواهد کرد.

ادامه مطلب...

صنایع دستی ایران خسته‌ است

منتشر شده در چهارشنبه, 13 تیر 1397 10:29 چاپ

به گزارش هنردستان: مهسا دهقانی، هنرمندی است که با برند "مهسا جولری" خلاقانه و با تلفیق هنرهای گوناگون در عرصه طراحی و ساخت زیورآلات فعالیت می‌کند.

او که تحصیلکرده در رشته گرافیک است می‌گوید به واسطه تحصیلاتش، رنگ‌ها را خوب می‌شناسد و به رنگ‌ها علاقه دارد، به همین خاطر وقتی وارد حوزه طراحی زیورآلات شده، جدا از بحث طراحی، استفاده از رنگ هم یک مبحث مهم دیگر برای او بوده و دوست دارد در کنار طراحی‌های باستانی، رنگ‌های باستانی را هم به کار برد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از40