مد و لباس - هنردستان Back to Top

مدیرعامل برند "تعطیلات": برخلاف بسیاری از برندها به صادرات به فکر نمی‌کنیم

منتشر شده در دوشنبه, 01 مهر 1398 09:07 چاپ

به گزارش هنردستان گروه تولیدی "هالیدی" یا "تعطیلات" در سال 1374 با هدف تولید و پخش پوشاک زنانه و تین ایجر توسط مهرداد افراز تأسیس‌ شد.

طراحی‌های مدرن و نوآوری‌های خلاقانه در تولیدات جدید و همچنین توازن میان سبک اسپرت و مدرن امروزی از دستاوردهای این شرکت در سالیان گذشته بوده است. از دیگر ویژگی‌های محصولات "تعطیلات" هماهنگی حداقل 120 مدل پوشاک بوده که در 16 رنگ برتر هر فصل طراحی شده است.

ادامه مطلب...

نگاهی به مهم‌ترین رویدادهای مد و لباس در نیمه نخست سال 1398

منتشر شده در دوشنبه, 01 مهر 1398 09:06 چاپ

به گزارش هنردستان نوروز سال 98 را حادثه‌ای تحت‌الشعاع قرار داد که قلب تمام ایران را به درد آورد. در هفته نخست فروردین ۱۳۹۸، سازمان‌های هواشناسی خبر از ورود سامانه بارشی متراکم در جنوب و غرب ایران دادند. این سامانه بارشی در ۵ فروردین‌ماه، موجب ایجاد سیلاب و خسارت‌های جانی و مالی در ۲۵ استان ایران شد. این سیلاب‌ها در روز نخست، حداقل ۱۹ کشته در استان‌های مختلف کشور برجای گذاشت. سازمان هواشناسی ایران پیش‌بینی کرده بود که در ۴۸ ساعت نخست این بارش‌ها برشدت بارندگی در مناطق جنوب و جنوب غرب ایران افزوده خواهد شد و در برخی مناطق میزان بارش به حدود ۴۰۰ میلی‌متر خواهد رسید.

موج دوم بارش‌ها در ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ آغاز شد و شهرهای غربی و جنوبی کشور را دربرگرفت. پس‌ازاین بارش‌ها، هشدار سیل و آماده‌باش در ۲۳ استان ایران اعلام شد. بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی، بارش شدید در بسیاری از نقاط ایران، به‌ویژه در مناطق غرب کشور ادامه داشت و برخی استان‌ها با خطر وقوع سیلاب‌های بیشتر روبه‌رو شدند.

ادامه مطلب...

مدیر فروش کفش ملی: همچنان خارج از ایران شعبه‌ای نداریم

منتشر شده در دوشنبه, 25 شهریور 1398 11:37 چاپ

به گزارش هنردستان شرکت کفش ملی ایران یکی از شرکت‌های تولیدکننده کفش در ایران است که در سال ۱۳۳۶ توسط محمدرحیم متقی ایروانی تأسیس شد. شرکت کفش ملی پس از انقلاب مصادره و به سازمان صنایع ملی منتقل و چندی بعد بابت رفع بدهی دولت به سازمان بازنشستگی کشوری واگذار شد.

تا به امروز ماشین‌آلات این کارخانه تماماً فروخته‌شده است و محل کارخانه‌ها (پارک صنعتی کفش ملی) به انبار تبدیل‌شده که بخشی از آن در اختیار شرکت خودروسازی سایپا است و بخش دیگر آن تبدیل به انبار کفش شده است.

ادامه مطلب...

سایز استریم چیست؟

منتشر شده در دوشنبه, 25 شهریور 1398 11:35 چاپ

به گزارش هنردستان چندی پیش کمپانی سایز استریم، فروشگاهی را در لندن افتتاح کرده است که تمرکز اصلی آن بر اسکنرهای سه‌بعدی و نرم‌افزار سایز استریم است تا از این طریق اعتبار روش تولیدی جدید برای پوشاک را تأیید کند. کانسپت برند "Formcut" نسبتاً ساده است: فروش محصولات مید تومژر با سایز و تناسب عالی بدون دخالت انسانی در تعیین سایز. روش کار سیستم به این صورت است:

استفاده از اسکنر سه‌بعدی بدن انسان برای ثبت شکل و اندازه‌های بدن 

ادامه مطلب...

مینا کنی: فروشگاه‌دارها با افراد کپی‌کار همکاری نکنند، خیلی از مشکلات حل می‌شود

منتشر شده در دوشنبه, 25 شهریور 1398 11:34 چاپ

به گزارش هنردستان مینا کنی از طراحان و تولیدکنندگان فعال در حوزه مد و لباس است که فعالیت خود را از یک مزون کوچک آغاز کرد اما بالغ بر چهار سال است که محصولاتش را به تولید انبوه می‌رساند.

او در این گفتگو هم از چالش‌های فعالیت در این حوزه گفته است و هم خواستار به وجود آمدن یک امنیت روانی در فضای عرضه محصولات فعالان شده است. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید:

ادامه مطلب...

صفحه1 از79