مد و لباس - هنردستان Back to Top

برنامه‌ریزی برای تولید انبوه آثار برگزیده مسابقه مد و لباس "از ایده تا اجرا"

منتشر شده در شنبه, 11 اسفند 1397 14:37 چاپ

به گزارش هنردستان مریم افغان و مسئول امور طراحان بنیاد ملی مد و لباس درباره جایگاه و اهمیت مسابقات زنده "از ایده تا اجرا" در حوزه مد و لباس به خبرنگار هنرآنلاین گفت: در هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، این بخش با اعلام آمادگی بالغ‌بر 100 گروه سه‌نفره از سراسر کشور همراه شد و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی نیز به دنبال داشت.

افغان با اشاره به وجود استعدادهای بسیار در زمینه طراحی لباس اذعان داشت: انتخاب 20 گروه از میان 100 گروه کار دشواری بود چرا که اغلب فعالان عرصه مد و لباس دارای ظرفیت‌های بسیاری برای حضور در چنین عرصه‌ای هستند اما در نهایت لازم بود که به حضور 10 گروه از تهران و 10 گروه از دیگر استان‌ها اکتفا کنیم.

ادامه مطلب...

اعلام سرفصل‌های کارگاه‌های آموزشی در بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر

منتشر شده در شنبه, 27 بهمن 1397 13:33 چاپ

به گزارش هنردستان بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر در حالی به میزبانی منطقه آزاد چابهار برگزار می‌شود که شاهد حضور استادان دانشگاه‌های ایتالیایی و فرانسوی باهدف نگاهی نو به بازارهای جهانی است.

برپایی تور نمایشگاهی آموزشی چابهار و مسابقه از ایده تا اجرا از اهم ویژه‌برنامه‌های بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره بوده که حاکی از برپایی کرسی دانشگاه‌های برارا، میلان فشن و مدآرت در ایران و شامل جزئیات دوره‌های آموزشی بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر است.

ادامه مطلب...

برپایی ورکشاپ رایگان "چهل منظر" با تمرکز بر گرافیک و تصویرسازی در پوشاک

منتشر شده در یکشنبه, 21 بهمن 1397 18:46 چاپ

به گزارش هنردستان کارگاه سه روزه "چهل منظر" به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف تولید آثار خلاقانه گرافیک، تصویرسازی و تایپوگرافی برای استفاده در پوشاک به همت بنیاد ملی مد و لباس در  تهران برپا شده است.

برپایی این کارگاه از روز گذشته آغاز شده و در روزهای ١٨ و٢٣ بهمن نیز از ساعت ۹ تا ۱۷ در محل اتحادیه صنف پوشاک تهران با حضور محمد اردلانی به عنوان مدرس برپا خواهد شد.

ادامه مطلب...

مروری بر جریان مد و لباس از ایران باستان تا بعد از انقلاب اسلامی

منتشر شده در یکشنبه, 21 بهمن 1397 18:45 چاپ

به گزارش هنردستان تاریخ مد در ایران به اندازه تاریخ تمدن دراین سرزمین قدمت دارند. هیچکدام از جنگ‌ها و انقلاب‌ها نتوانستند پوشاک مردمان این سرزمین را از فرهنگ و هنر دور سازند و هر یک به بضاعت خود تحولی را در این جریان مهم فردی و اجتماعی رقم زدند.

با این وجود کشوری که داعیه‌دار طراحی لباس در اعصار و قرون مختلف است، این برگ را نیز در دفتر تاریخ خود به ثبت رسانده است. مد و لباس در مفهوم طراحی نه اما در مفهوم مدگرایی از زمان قاجار و با سفر ایرانیان به غرب آغاز شد. در آن زمان درباریان با سفر به اروپا برای نخستین بار با پوشش‌های غربی آشنا شدند، همچنین دانشجویانی که برای ادامه تحصیل به اروپا رفته بودند نیز دید متفاوتی پیدا کردند.

ادامه مطلب...

آغاز مرحله دوم داوری آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر

منتشر شده در یکشنبه, 21 بهمن 1397 18:43 چاپ

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور،  نمونه فرم‌های داوری نیز منتشر و  مرحله دوم داوری آثار هشتمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر صبح روز پنجشنبه 18 بهمن ماه سال جاری توسط داوران این جشنواره آغاز شد.

داوران هشتمین جشنواره بین المللی مد و لباس فجر صبح روز پنجشنبه 18 بهمن ماه سال جاری بررسی بیش از 7786 اثر رسیده به دبیرخانه این رویداد فرهنگی و هنری را در بخش کالکشن، مانتوکاربردی، مانتو اجتماع و مانتوی مجلسی آغاز کردند.

ادامه مطلب...

صفحه1 از77