به گزارش هنردستان: الهه غلامرضاپور، طراح لباس و برگزیده یکی از دوره‌های جشنواره مد و لباس فجر درباره جدیدترین فعالیت‌های خود درحوزه مد و لبا گفت: بیش از هر زمان دیگری تمایل به انجام کاری گروهی در این عرصه دارم چرا که معتقدم مد و لباس هم می‌تواند همچون بسیاری دیگر از فعالیت‌ها به شکل گروهی نتیجه ثمربخشی را به ویژه در حیطه طراحی لباس داشته باشد. در فصل تابستان به همراه عده دیگری از دوستانم قصد برپایی نمایشگاه گروهی را دارم.

او با اشاره به اینکه ارائه نشان "شیما" در سال‌های اخیر نقش بسزایی در معرفی انحصاری طرح‌ها داشته و موجب افزایش انگیزه در میان طراحان جوان شده است، اظهار داشت: این مسئله تأثیرات بسیار مفیدی در روند فعالیت حرفه‌ای طراحان لباس دارد در ادامه انجام چنین اقدامات ثمربخش، طی روزهای اخیر شاهد رونمایی از دومین کتاب ملی مد و لباس ایران هم بودیم که خوشبختانه توانسته است سهم بسزایی در معرفی فعالان این عرصه ایفا کند.

غلامرضاپور به رویکرد خود در ادامه روند طراحی لباس‌هایش اشاره و تصریح کرد: این روزها همچون گذشته تمرکزم بر روی طراحی و دوخت لباس اجتماع برای بانوان است و کاربردی بودن این آثار از اهمیت ویژه ای در روند کار برخوردار بوده و است.

این طراح لباس افزود: خوشبختانه نوجوانان و جوانان از لباس‌های رنگارنگ با تکیه بر رنگ‌های شاد استقبال می‌کنند و این تغییر ذائقه دست طراحان لباس را باز گذاشته است.

او با تأکید بر اینکه هنر طراحی لباس باید بیانگر سنت و نمایشگر نمادهای فرهنگی و سنتی سرزمینمان باشد اذعان داشت: بطور مثال لباس سنتی استان گیلان که بارها مورد توجه رویدادها و فستیوال‌های خارجی قرار گرفته است، سرشار از رنگ است و من نیز به عنوان طراح لباسی که اصالت گیلانی دارم تلاش می‌کنم نقش و رنگ را بر روی تمام آثارم به شکلی متنوع لحاظ کنم.

غلامرضاپور گفت: به طور مثال در ماه‌های اخیر نقاشی روی پارچه‌های مانتویی را مورد توجه قرار داده‌ام که مورد توجه مخاطبان نیز قرار گرفته و سعی می‌کنم در اغلب نقاشی‌ها نمادی از طبیعت و معماری ایرانی را مورد توجه قرار دهم.

این طراح لباس در خاتمه بیان کرد: تلفیق هنرهای مختلفی همچون نقاشی و مد و لباس می‌تواند بیش از هر زمان دیگری به جنبه‌های هنری لباس اجتماع بانوان کمک کند که خوشبختانه در سال‌های اخیر این مهم بیش از هر زمانی هم مورد توجه طراحان و هم بانوان قرار گرفته است.