سارا مشفق‌نیا مدیرعامل مؤسسه چندمنظوره مهرازی درباره جزئیات گردهمایی گروهی فارغ‌التحصیلان این مؤسسه که به تازگی برگزار شد، به خبرنگار هنرآنلاین، گفت: در این گردهمایی مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور از نمونه کارهای دانشجویان بازدید و ایراد سخنرانی کرد. همچنین از بخش شیما کارگروه ساماندهی مد و لباس نیز در محل حضور پیدا کرده و به تمام آثار ارائه‌شده کد شیما اختصاص داده شد و در ادامه دانشجویان مؤسسه مهرازی موفق به دریافت مالکیت معنوی برای ۹ اثر به شکل هم‌زمان شدند.

او درباره جزئیات بیشتر این رویداد اظهار داشت: در ابتدای این مراسم، آیدین جوانی مدیرمسئول موسسه مهرازی با تأکید بر مأموریت این مؤسسه در راستای ارائه خدمات آموزشی مبتنی بر حرفه و ایجاد فضایی برای تسهیل ورود و معرفی دانشجویان به کسب‌وکارهای مد و پوشاک، انطباق سرفصل‌های آموزشی موسسه مهرازی با مؤسسات و مراکز آموزشی خارج از کشور را یادآور شد و این امر را یکی از دلایل رشد دانشجویان و موفقیت آنان دانست. همچنین او با تأکید بر اینکه مؤسسه مهرازی نخستین مرکزی بود که به شکل علمی دوره‌های کسب‌وکار مد و لباس را آغاز کرد، تأکید کرد از ابتدای سال ۹۸ مباحث راه‌اندازی و مدیریت کسب‌وکار برای دانشجویان مهرازی تحت عنوان کلاس‌های گارانتی به‌صورت اجباری برگزار می‌شود.

مشفق‌نیا اذعان داشت: در این مراسم مهدی محمودی رئیس انجمن مؤسسات مد و لباس کشور نیز ضمن تقدیر از کارهای ارائه‌شده دانشجویان و فعالیت‌های موسسه مهرازی به اهمیت و نقش علم کسب‌وکار پرداخت. او با اشاره به فعالیت مؤسسات مد و لباس کشور، مهرازی را یکی از فعال‌ترین و پویاترین مراکز آموزشی مد و لباس ایران برشمرد و فعالیت‌های مجموعه مهرازی را طی دو سال گذشته را بسیار چشمگیر دانست.

او در ادامه به رونمایی از کتاب "الگوسازی پایه لباس زنانه" اشاره کرد و گفت: بخش دیگری از مراسم نیز شامل رونمایی از کتاب "الگوسازی پایه لباس زنانه" تألیف بهروز جوانی بوده که توسط انتشارات مهرازی به چاپ رسیده که در این مراسم، جوانی بر اهمیت الگوسازی و متدهای بومی اشاره کرده و شرحی از فرآیند ابداع متد خود را بیان کردند.

مشفق‌نیا تصریح کرد: در پایان مراسم نیز من ضمن تقدیر از دانشجویان و کارهای ارائه‌شده بر تداوم و تلاش مؤسسه مهرازی برای ایجاد ارتباط مؤثر بین دانشجویان موسسه و بخش صنعت اشاره و ابراز امیدواری کردم در جشنواره امسال فجر دانشجویان مؤسسه بتوانند از ظرفیت‌های علمی و هنری خود برای دستیابی به موفقیت‌های بیشتر استفاده کنند.

به گفته مشفق‌نیا، این مراسم با همراهی آقای نیک‌طبع دبیر بخش صنعت کارگروه ساماندهی مد و لباس و پشتیبانی مالی گروه چرم درسا، کافه درسا و نیز شبکه رسمی مد ایران همراه بوده و در پایان مراسم نیز جوایزی به نفرات برتر از طرف چرم درسا اعطا شد.