معماری - هنردستان Back to Top

از هزینه کردن برای معماری ایرانی نترسید

منتشر شده در دوشنبه, 30 مهر 1397 15:57 چاپ

به گزارش هنردستان مراسم رونمایی از پوستر و معرفی اولین همایش اکو آرشیتکت با همکاری کشورهای عضو اکو و سازمان فرهنگی اکو، امروز در تاریخ ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۷ در مرکز پژوهش‌های مجلس، سالن آفتاب برگزار شد.

در ابتدای این مراسم از پوستر اکو آرشیتکت رونمایی کردند؛ سپس رضا علیزاده ـ رییس فراکسیون حمایت از توسعه فرهنگی و اقتصادی کشورهای عضو اکو و نایب رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ـ به عنوان اولین سخنران بیان کرد: قصد داریم در صورت امکان با کمک مجلس فعالیت‌های سازمان اکو را بهبود ببخشیم و کشورهای دیگر را نیز به انجام فعالیت‌های مشابه تشویق کنیم.

ادامه مطلب...

برج آزادی معماری ایران را مرور می کند

منتشر شده در پنج شنبه, 10 اسفند 1396 17:58 چاپ

به گزارش هنردستان: نمایشگاه عکس محمدرضا دومیری گنجی و محمد اسماعیل نیا با عنوان «گذری بر معماری ایران» از ۱۱ اسفند در برج آزادی برپا می شود.

به نقل از روابط عمومی برج آزادی، در این نمایشگاه ۱۶ تابلو عکس در قالب ۲ مجموعه در نگارخانه آیینه برج آزادی در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد. این ۲ مجموعه با رویکرد معماری تاریخی ایران ثبت شده اند که در مجموعه اول عکس ها از بناهای تاریخی طوری به تصویر کشیده شده اند که شامل تمام جزییات بنا با دید کلی و با نمایش کل سازه می شوند. مجموعه دوم نیز از عکس هایی از سقف اماکن تاریخی کشور با تاکید بر نقوش و فرم منحصر به فرد معماری ایرانی تشکیل شده است.

ادامه مطلب...

سنگال میزبان هنر معماری مسجدهای ایرانی شد

منتشر شده در پنج شنبه, 10 اسفند 1396 17:49 چاپ

به گزارش هنردستان: نمایشگاه عکاسان ایرانی با عنوان «نقش جهان» در نهمین جشنواره بین المللی «آیینه های داکار» کشور سنگال برگزار می‌شود.

 موسسه فرهنگی هنری «تحریر کارگاه خیال» با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حمایت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در نهمین جشنواره بین المللی «آیینه های داکار» با نمایشگاه عکس «نقش جهان» هنر نقش و معماری ایران را به تصویر می کشد.

ادامه مطلب...

درخواست ۲۱ بازیگر و هنرمند برای حفاظت از یک محوطه باستانی

منتشر شده در شنبه, 11 آذر 1396 09:19 چاپ

به گزارش هنردستان: «آثار و فضای کاوش شده در میدان امام همدان در قالب یک سایت موزه حفظ شود، تا گردشگران با نمونه‌ای از شیوه زندگی دوره‌های مختلف در این شهر تاریخی آشنا شوند و میراث با دخل و تصرف کمتری برای آیندگان باقی بماند.»

 حدود ۱۵ روز پیش پیمانکاران شهرداری همدان به دنبال اجرای طرح پیاده‌راه‌سازی شش رینگ تاریخی همدان، به یک تابوت سفالی در وسط میدان امام (ره) این شهر برخورد کردند و براساس توافق بین شهرداری، شورای شهر، استانداری و مدیرکل راه و شهرسازی استان، کاوش اضطراری در این محوطه به مدت ۱۰ روز و  توسط میراث فرهنگی آغاز شد تا اگر بعد از ۱۰ روز، کاوش‌ها در این منطقه خبر از آثاری داد که محوطه را به سایت موزه تبدیل کرد این کار انجام و در غیر این‌صورت تابوت‌ها به موزه منتقل و شهرداری پروژه خود را ادامه دهد، در همان زمان اما علی مالمیر، مدیر اداره کل میراث فرهنگی استان همدان، تاکید کرد که به احتمال زیاد خبری از ایجاد سایت موزه نیست و تا یکی دو روز بعد روی محوطه به طور کامل بسته می‌شود و شهرداری ادامه کار را دست می‌گیرد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از44