معماری - هنردستان Back to Top

چهارشنبه‌سوری بهانه‌ای برای تخریب یک بنای تاریخی / راه‌های مبارزه مالکان با سازمان میراث فرهنگی

منتشر شده در چهارشنبه, 28 اسفند 1398 17:23 چاپ

به گزارش هنردستان، شب گذشته 27 اسفندماه به بهانه چهارشنبه سوری، آتش‌سوزی گسترده‌ای در بیمارستان "مسیح مرادیان" کرمانشاه به راه انداخته شد که اطفا حریق ۱۰ ساعت زمان برد و یک مکان تاریخی کشور در خطر از بین رفتن قرار گرفت.

ادامه مطلب...

یکی از بی‌نظیرترین پروژه‌های پیاده‌راه‌ سازی در تهران / "مسیر طبیعت" از عباس‌آباد تا پارک پردیسان

منتشر شده در سه شنبه, 20 اسفند 1398 16:13 چاپ

به گزارش هنردستان، ‌محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران به مهر گفت: "مسیر طبیعت" به عنوان یک تفرجگاه بی‌نظیر با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی اجرایی می‌شود.

ادامه مطلب...

برج طغرل در وضعیت هشدار قرار دارد

منتشر شده در دوشنبه, 19 اسفند 1398 17:35 چاپ

به گزارش هنردستان، با وجود قول و قرارهایی که میراث فرهنگی برای بررسی، پایش و نحوه‌ حفاظت از برج طغرل تا زمان رسیدن به پاسخی درست برای انحراف از محور این اثر تاریخی در طول یک ماه گذشته تا امروز مطرح کرده، اما هنوز هیچ اعلام دیگری از سوی این نهاد مسوول درباره‌ آخرین اقدامات برای برج طغرل مطرح نشده‌ است.

ادامه مطلب...

نجات تنها اثر خاورمیانه‌ای "جئو پونتی" در تهران / میراث فرهنگی برای اولین بار در یک پرونده پیروز شد

منتشر شده در چهارشنبه, 14 اسفند 1398 14:00 چاپ

به گزارش هنردستان، "جئو پونتی" معمار معروف ایتالیایی دو اثر منحصر بفرد از خود در خاورمیانه به جای گذاشت، یک بنا در عراق قرار داشت که در جنگ تخریب شد و اکنون یونسکو در حال بازسازی آن است و تنها بنای باقی مانده‌ در این منطقه در خیابان باهنر تهران هنوز سرپاست، بنایی که در طول سال‌های گذشته مالکان‌اش زیاد به فکر تخریب و بالا بردن هتلی پنج ستاره به جای آن بودند و حتی تا همین چند روز قبل هم رویایش را در سر می‌پروراندند تا سرانجام جدیدترین رأی دیوان عدالت اداری به ماندنش رأی داد.

ادامه مطلب...

انتقاد جدی از ساخت و ساز غیرقانونی در پلاسکو

منتشر شده در سه شنبه, 13 اسفند 1398 17:01 چاپ

به گزارش هنردستان به نقل از مهر، زهرا صدر اعظم نوری در جلسه علنی امروز شورا اسلامی شهر تهران، در تذکری پیش از دستور گفت: نزدیک به ۳۸ ماه از حادثه دردناک آتش‌سوزی و تخریب ساختمان پلاسکو می‌گذرد. حادثه‌ای که علاوه بر جان باختن آتش‌نشانان و شهروندان تهرانی، سبب از بین رفتن سرمایه‌های ملی و اقتصادی و غرور ملی شد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از58