معماری - هنردستان Back to Top

کاندیدهای دریافت جایزه بین‌المللی طراحی سال معرفی شدند

منتشر شده در یکشنبه, 29 مرداد 1396 11:34 چاپ

هنردستان : طرح‌های نامزد دریافت جایزه بین‌المللی طراحی سال معرفی شدند.

 موزه طراحی لندن برگزیدگان جایزه معتبر طراحی سال این مرکز را برای سال 2017  اعلام کرده است.  این جایزه که با برگزاری دوره اخیر در دهمین سال فعالیت خود قرار دارد، جشن طراحی در شاخه‌های مختلف هنری است که گسترش ایده‌های خلاقانه در کارکردهای هنری را دنبال می‌کند.

ادامه مطلب...

روایت نشریه انگلیسی از فصل تازه معماری نوین ایران

منتشر شده در چهارشنبه, 25 مرداد 1396 11:22 چاپ

هنردستان : مجله معماری دیزین (DEZEEN MAGAZINE) در گزارشی نوشت، ایران در آستانه دوره جدیدی از معماری نوین همزمان با رفع تحریم‌های اقتصادی فلج کننده قرار گرفته است.

مجله معماری دیزین (DEZEEN MAGAZINE) در گزارشی نوشت، ایران در آستانه دوره جدیدی از معماری نوین همزمان با رفع تحریم‌های اقتصادی قرار گرفته است. در این گزارش به توصیف شرایط ایران پرداخت.

ادامه مطلب...

خبرهایی از آخرین پروژه‌های کنگو کوما، بیارکه انگلس و سانتیاگو کالاتروا

منتشر شده در سه شنبه, 24 مرداد 1396 11:24 چاپ

هنردستان : بیارکه انگلس، کنگو کوما و سانتیاگو کالاتروا از پروژه‌های در دست احداث خود رونمایی کردند.

طرح جدید بیارکه انگلس تلفیقی از یک شعبه فروشگاه  IKEA، هتلی مقرون به صرفه و ساختمان های مسکونی است که با کانسپت معماری پایدار و سبز ارائه شده است.این مجموعه که در مجاورت یکی از محله‌های اصلی شهر کپنهاگ قرار دارد سال 2019 افتتاح خواهد شد. 

ادامه مطلب...

فراخوان سومین جایزه معماری آسیا

منتشر شده در چهارشنبه, 04 مرداد 1396 15:56 چاپ

هنردستان : فراخوان سومین جایزه معماری آسیا منتشر شد.

به گزارش  هنردستان ،  جایزه معماری آسیا امسال نیز به صورت دو مرحله‌ای برگزار خواهد شد. ارسال کار در هر دو بخش بدون هزینه است. در مرحله نخست، ثبت نام و ارسال مدارک جهت شرکت در مسابقه، کاملاً به صورت آنلاین است.

ادامه مطلب...

برج آزادی معماری ایران را مرور می کند

منتشر شده در پنج شنبه, 10 اسفند 1396 17:58 چاپ

به گزارش هنردستان: نمایشگاه عکس محمدرضا دومیری گنجی و محمد اسماعیل نیا با عنوان «گذری بر معماری ایران» از ۱۱ اسفند در برج آزادی برپا می شود.

به نقل از روابط عمومی برج آزادی، در این نمایشگاه ۱۶ تابلو عکس در قالب ۲ مجموعه در نگارخانه آیینه برج آزادی در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد. این ۲ مجموعه با رویکرد معماری تاریخی ایران ثبت شده اند که در مجموعه اول عکس ها از بناهای تاریخی طوری به تصویر کشیده شده اند که شامل تمام جزییات بنا با دید کلی و با نمایش کل سازه می شوند. مجموعه دوم نیز از عکس هایی از سقف اماکن تاریخی کشور با تاکید بر نقوش و فرم منحصر به فرد معماری ایرانی تشکیل شده است.

ادامه مطلب...

صفحه1 از44