جمعه سوم اردیبهشت؛
هنرمندان «طلای آبی» را به نمایش می‌گذارند

هنرمندان «طلای آبی» را به نمایش می‌گذارندReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 18Rating:

هنردستان: بیشتر از صد هنرمند ایرانی در نمایشگاه «طلای آبی» که جمعه سوم اردیبهشت ساعت ۱۵ افتتاح می‌شود آثارشان با مضمون آب را به نمایش می گذارند.

2052957

به گزارش هنردستان به نقل از مهر، بیش از صد هنرمند ایرانی از سوم اردیبهشت آثار خود را با موضوع آب و با عنوان «طلای آبی» در گالری «اعتماد» به تماشا می گذارند. این نام را لیلا وارسته و ویدا زعیم کیوریتورهای نمایشگاه به آن داده اند که با محوریت سه سوژه صلح، نفت و آب برگزار می‌شود.

این نمایشگاه جمعه سوم اردیبهشت ساعت ۱۵ در گالری شماره یک و دو افتتاح می شود و تا ۲۱ اردیبهشت ادامه دارد. در این نمایشگاه آثار ۷۳ هنرمند به تماشا گذاشته می شود و همچنین آثار ۴۲ هنرمند دیگر نیز در سایت گالری به نمایش گذاشته می شود. محسن وزیری مقدم، آیدین آغداشلو، مارتین ورتمان، علی فرامرزی، خسرو حسن زاده، مهرداد محبعلی، امیر حسین حشمتی و فرساد لباف هم از جمله هنرمندان حاضر در این نمایشگاه هستند.

لیلا وارسته درباره چگونگی گردآوری آثار این نمایشگاه توضیح داد: ما سال پیش به انتشار فراخوانی برای دعوت از هنرمندان اقدام کردیم تا هنرمندان اثری با موضوع آب ارائه دهند.

در مقدمه معرفی این نمایشگاه آمده است: امروز در آغاز دورانی تازه، مردمان ایران، این کشور کهنسال با بهارانی زودرس و زمستان‌های کم‌برف، درمی‌یابند که سرنوشت آنها بیش از آنکه در گرو «طلای سیاه» باشد با «طلای آبی» گره خورده است. ما با فراخواندن هنرمندان و با کمک دست‌های هنرآفرینشان می‌خواهیم سهمی در به‌ تصویرکشیدن این تراژدی بزرگ ملی داشته باشیم.

گالری اعتماد در نیاوران، میدان یاسر، خیابان یاسر، خیابان موسوی، خیابان بوکان، دوراهی سمت راست، پلاک ۴ واقع است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?