گفت‌وگو با کارگردان اولین فیلم با موضوع مدفعان حرم:
«هنگامه» ثمره زندگی و معاشرت با بچه‌های درگیر جنگ سوریه و عراق است

«هنگامه» ثمره زندگی و معاشرت با بچه‌های درگیر جنگ سوریه و عراق استReviewed by مصطفی زبرجد on May 18Rating:

 هنردستان: امیر داسارگر گفت: «هنگامه» ثمره زندگی و معاشرت با بچه های درگیر در جنگ سوریه و عراق است، در 5 سال گذشته از بین دوستان، اقوام، خانواده و آشنایان بعضی اشخاص بودند که درگیر این مسئله بودند.

هنردستان: امیر داسارگر کارگردان فیلم سینمایی «هنگامه»-اولین فیلم با موضوع شهدای مدافع حرم- گفت: تولید فیلم «هنگامه» خیلی زودتر از این ها باید انجام می شد اما امکان آن به جهت پوشش رسانه‌ای نشدن این جنگ امکان پذیر نبود، در مورد جنگ سوریه صحبت نمی‌شد و شهدای ما مخفیانه دفن می‌شدند و خبری از محل شهادت آنها و در مورد آنها گفته نمی‌شد.

1546582898

این فیلمساز ادامه داد:«هنگامه» ثمره زندگی و معاشرت با بچه های درگیر در جنگ سوریه و عراق است، در 5 سال گذشته از بین دوستان، اقوام، خانواده و آشنایان بعضی اشخاص بودند که درگیر این مسئله بودند، شهید و زخمی شدند و پشت صحنه زندگی، دل نگرانی و خداحافظی های این ها را می دیدم و فکر می کردم باید در این باره حرف زده شود.

وی افزود: این مسئله خیلی زودتر از این ها باید انجام می شد اما امکان آن به جهت پوشش رسانه ای نشدن این جنگ امکان پذیر نبود، در مورد جنگ سوریه صحبت نمی شد و شهدای ما مخفیانه دفن می شدند و خبری از محل شهادت آنها و در مورد آنها گفته نمی شد.

داسارگر همچنین ادامه داد: دو سال است که در مورد شهدا حرف زده می شود و امکان پرداختن به آن وجود دارد ما نیز روزی که این اتفاق افتاد خدا لطف کرد و کار را تولید کردیم.

کارگردان «هنگامه» درباره مقایسه دفاع مقدس و جنگ سوریه اظهار کرد:دفاع مقدس از جبهه ها شروع شد اما جنگ سوریه از پشت جبهه ها شروع شده است که چون دسترسی به جبهه ها نداریم به پشت جبهه و اصل ماجرا پرداختیم. چون از پشت جبهه ها کم حرف زده شده است.

داسارگر درباره تولید «هنگامه» بیان کرد: کار فیلمسازی کار سختی است اما در مقایسه با هم دوره‌ای‌ها و همکارانم من در شرایط خوبی کار کردم و خدا لطف کرد که گروهی گرد هم آمدیم و جانانه با کمترین حاشیه و مشکل کار کردیم.

وی افزود: شش ماه نگارش فیلمنامه، دو ماه پیش تولید و 11 جلسه فیلمبرداری طول کشید و در حال حاضر اکران ها نیز در حال شروع شدن است.

کارگردان اولین فیلم در موضوع مدافعان حرم درباره نحوه اکران گفت: یک سامانه پیامکی اعلام شده که هر کسی متقاضی است می تواند با این سامانه، از طریق وب سایت و تماس با دبیرخانه ثبت نام کند، در پایان اکران فیلم بلیت هایی عرضه می شود که هرکس می خواهد از 2000 تا 5000 تومان خریداری کند که اجباری نیست و به دلخواه است یعنی بنا بر ارزش کاری که دیده می‌تواند پول دهد.

داسارگر در پایان گفت: اکران در جاهای مختلف اعم از مسجد، سینما، مدرسه، دانشگاه و حسینیه است که بستگی به شخص اکران کننده دارد، 1000 اکران کننده داوطلب هستند، پکیج فیلم را گرفته اند که سیار هستند و جاهای مختلف اکران می کنند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?