هوشنگ میرزایی با سه فیلم به بخش مسابقه «پاندای طلایی» رفت

هوشنگ میرزایی با سه فیلم به بخش مسابقه «پاندای طلایی» رفتReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 7Rating:
هنردستان: سه فیلم کوتاه و مستند «باخدا می رقصم»، «تفتان» و «چیزی شبیه چشمهایم» ساخته هوشنگ میرزایی به بخش مسابقه جشنواره فیلم «پاندای طلایی» آمریکای شمالی راه یافت.

به گزارش هنردستان سه فیلم کوتاه و مستند «باخدا می رقصم»، «تفتان» و «چیزی شبیه چشمهایم» ساخته هوشنگ میرزایی به بخش مسابقه جشنواره فیلم های آنلاین «پاندای طلایی» آمریکای شمالی راه یافت.

فیلم‌های حاضر در بخش مسابقه جشنواره فیلم های آنلاین «پاندای طلایی» آمریکای شمالی در تاریخ ۲۷ مهرماه به مدت یک ماه روی سایت اصلی جشنواره قرار گرفتند و طبق سیاستگذاری های این جشنواره فیلمی که بیشترین رای مردمی را از آن خود کند، برنده جايزه بزرگ «پاندای طلايی» آمریکای شمالی خواهد شد.

داستان فیلم مستند «چیزی شبیه چشمهایم» درباره زندگی عبدالواحد اسماعیل پور نوجوان سقزی است که در ۷ سالگی یک مین خنثی نشده پیدا می کند و به تصور اینکه اسباب بازی است با سنگ روی مین کوبیده و انفجار مین باعث قطع شدن دست و نابینا شدن هر دو چشم کودک می شود. این کودک ۷ ساله با کمک گرفتن از حس لب هایش بریل خوانی را یاد گرفت.

داستان فیلم مستند «با خدا می رقصم» درباره زندگی پیرمرد نابینایی است که از راه خیاطی امرار معاش می کند و از طریق خیاطی توانسته باغ زیبایی بخرد و از روحیه ای شاد برخوردار است.

فیلم مستند «تفتان» درباره زندگی پیرمردی زاهدانی است که توانسته با سنگ ریزه های دور ریختنی موجود در سنگ بری ها، بزرگترین سنگ‌بری خاورمیانه را بنا و سیزده هکتار بیابان خشک را تبدیل به یک مجتمع بزرگ تفریحی و رفاهی کند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

یک × 4 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?