ولی محمدی از "اسطوره‌های امروزی" می‌گوید
واژگونی اسطوره‌های تاریخ مصرف‌دار میان رنگ‌های در هم تنیده

هنردستان: ولی محمدی می‌گوید: در آثار نمایشگاه “اسطوره‌های امروزی” تصویر اساطیری را می‌بینیم که تاریخ مصرف دارند و ارزش گذشته خود را از دست داده‌اند.

به گزارش هنردستان، ولی محمدی که نمایشگاه “اسطوره‌های امروزی” را در گالری 26 برپا کرده در این باره گفت: این نقاشی‌ها در حقیقت اسطوره های امروزی من هستند. در این نقاشی ها تصویر آدمهای اطرافم و نسبت آنها با نقاشی را به تصویر کشیده ام. وی ادامه داد: در هر کدام از این تابلوها میتوان اسطوره های خشم، انزوا، نفرت، صبر و در کل نماد آدمهایی که دیگر ارزش اسطوره های قبل را ندارند تماشا کرد. اسطوره هایی که تاریخ مصرف دارند و این تاریخ مصرف داشتن به شدت مفهومی معاصر است که به آن توجه داشته ام.

این هنرمند نقاش گفت: در قسمتی که مربوط به مساله تصویری است، ماجرا فرق میکند. زیرا در بحث تصویر رنگ و فرم اهمیت پیدا میکند. در این شکل کشف لحظه ای و کنش ها و تصاویر در پروسه کاری اهمیت داشت و این پروسه موجب تغییر در برخی از تصاویر و در پس آن مفاهیم شده است.

محمدی گفت: همواره سعی میکنم با برگزاری هر نمایشگاه ضعف های خود را پیدا کنم  و آن چه مدنظرم بوده و در آثار اعمال نشده را بفهمم و در یک برداشتی کلی سعی میکنم این ضعف ها را در کارهای بعدی خود برطرف کنم.

وی اظهار داشت: بعد از ارائه این آثار  احساس میکنم که اگر این نقاشی های بر روی بوم های بزرگتر در ابعاد دو در سه متر اجرا میشد اتفاق بهتری می افتاد و سعی میکنم این را در پروسه بعدی خود اعمال کنم. البته این اتفاق نیاز به یک جمع بندی دارد تا اتفاقی که قرار است ضعفی را بپوشاند خود مولد ضعف دیگرینشود.

نمایشگاه نقاشی‌های ولی محمدی با عنوان “اسطوره‌های امروزی” تا 3 آذرماه در گالری 26 واقع در فرمانیه شرقی، خیابان سلمان‌پور‌ ظهیر، شماره 26، واحد 3 میزبان علاقمندان به نقاشی است.

منبع: هنر آنلاین

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?