واکنش غیر قابل پیش بینی مردم یکی از روستاها هنگام تماشای «سانس ویژه»

واکنش غیر قابل پیش بینی مردم یکی از روستاها هنگام تماشای «سانس ویژه»Reviewed by Khademi on Oct 16Rating:

هنردستان: عابس برهان در مستند «سانس ویژه» به واکنش های مردم روستایی هنگام تماشای فیلم های سینمایی پرداخته است.

به گزارش  هنردستان؛ مستند «سانس ویژه» با محوریت نمایش فیلم های سینمایی روز کشور برای طبقه های مختلف مردم کشور آماده پخش از رسانه ملی شد.

سانس ویژه

عابس برهان کارگردان مستند «سانس ویژه» در خصوص انتخاب سوژه این اثر ۵ قسمتی گفت: چند سالی بود که یکی از دغدغه‌هایم میزان ارتباط برقرار کردن طیف غیر شهری جامعه ایران با فیلم‌های سینمایی تولید شده بود.

این کارگردان ادامه داد: اولین قسمت از این مستند به همین سوژه اختصاص دارد و در یکی از روستاهای اطراف شهر کاشان، فیلم «دربند» را برای اهالی آن به نمایش گذاشتیم و بازخوردهای مخاطبان را فیلمبرداری کردیم.

برهان در توضیح قسمت‌های دیگر این مستند گفت: با این رویکرد، برای طیف‌های دیگری برنامه ریزی کردیم و ۴ فیلم روز سینمای کشور  را برای جمع‌های کودکان کار، کارگران معدن و … پخش کردیم و واکنش‌های جالبی از آنها دریافت کردیم.

وی نمایش واکنش‌های گروه‌های مختلف مردم به فیلم‌های سینمایی را مقدمه‌ای برای ارتباط برقرار کردن با دغدغه‌ها و ذهنیت‌های آنها دانست و افزود: در این مستند تلاش شده است تا یک تحلیل عامه از مسایل و رفتارهای انسانی از گروه‌های مختلف اجتماعی به‌دست آوریم.

برهان یکی از نکات جالب این مستند را واکنش‌های غیر قابل پیش بینی مردم دانست و گفت: در همان اولین قسمت فیلمبرداری فیلم که در یک روستای مذهبی در کاشان انجام شده بود، پیش از اینکه نصف فیلم به اتمام برسد تقریباً نصف مردم به بهانه‌های مختلف از دیدن ادامه فیلم سرباز زدند که ما تلاش کردیم همین عدم تمایل مردم را در مستندمان به تصویر بکشیم.

وی افزود: البته واکنش آن افرادی نیز که تا انتهای فیلم آن را مشاهده کرده بودند، بسیار جالب توجه و قابل تامل بود.

مستند «سانس ویژه» در ۵ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای با تهیه کنندگی مهدی مطهر در خانه مستند انقلاب اسلامی تهیه شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?