واگذاری فیلم‌های سینمایی برای نمایش در V.O.D آغاز شد

واگذاری فیلم‌های سینمایی برای نمایش در V.O.D آغاز شدReviewed by Khademi on Sep 4Rating:

هنردستان: تهیه کنندگان و مالکان فیلم‌های سینمایی می‌توانند قرارداد با موسسات تجمیع کننده دارای مجوز V.O.D (ویدئو درخواستی) منعقد نمایند.
به گزارش  هنردستان؛ سید غلامرضا موسوی دبیر هیات رئیسه شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران ضمن اعلام خبر فوق افزود: با توجه به آماده سازی آئین نامه اجرائی V.O.D و اعلام نظر موافق نمایندگان شورایعالی در شورای راهبردی V.O.D  آقایان منوچهر شاهسواری و علیرضا داودنژاد شـرایط برای انعقاد قرارداد پخش فیلم های سینمایی فراهم است. این قراردادها بر مبنای 60 درصـد سهم تهیه کننده و چهل درصـد سهم موسسه طرف قرارداد منعقد می شود.
وی او دی
موسـوی افزود توصیه می کنیم: تهیه کننـدگان می توانند در قراردادهایشان لفظ انحصـاری را بکار نبرند و در مقابل به کلیه شرکت ها، قرارداد نمایش فیلم شان را بر اساس 60 در صد منعقد نمایند.

دبیر هیات رئیسه شورایعـالی اضافه کرد : کلیه قراردادهایی که با موسسات ویدئو رسانه برای پخش فیلم در شبکه نمایش خانگی ذکر شده ، صرفاً در محدوده نمایش خانگی و نکاتی که رسماً در قرارداد ذکر شده معتبر است. به همین جهت ، تهیه کنندگان کلیه فیلم های قدیمی و جدید خود را می توانند برای نمایش در ویدئو درخواستی  طی قرارداد واگذار نمایند . تاکید شورایعـالی بر این است که انعقـاد قرارداد برای پخش در شبکه نمایش خانگی با V.O.D متفاوت است و نیاز به دو قرارداد مجزا دارد.

موسوی تاکید کرد که انعقاد قرارداد با کلیه شرکت های تجمیع کننده برای پخش یک فیلم هم مجاز است. از سوی دیگر شرکت های تجمیع کننده  نیز می توانند علاوه بر انعقاد قرارداد پخش V.O.D ، نمایش خانگی فیلم را نیز خریداری کنند و شورایعالی برای پخش این فیلم ها در شبکه نمایش خانگی با این موسسات همکاری لازم را معمول خواهد کرد.

دبیر هیات رئیسه شورایعالی تهیه کنندگان سینمای ایران در پایان افزود: تهیه کنندگان می توانند برای پاسخ به سئوالات خود با دبیرخانه شورایعالی تماس گرفته و یا سئوال خودشان را با نمایندگان شورایعالی آقایان منوچهر شاهسواری و علیرضا داودنژاد مطرح نمایند.

همچنین آقای فرجی نیز از سوی شرکت های تجمیع کننده محتوا به سئوالات همکاران پاسخ خواهند داد. وی از تهیه کنندگان خواست تا مشکلات را به دبیرخانه شورایعالی منعکس نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?