قطب الدین صادقی در گفتگو با هنردستان؛
وضعیت تئاتر نیازمند وجود سرمایه و سالن است/ دانشکده ها بی تاثیرند

وضعیت تئاتر نیازمند وجود سرمایه و سالن است/ دانشکده ها بی تاثیرندReviewed by Khademi on Aug 16Rating:

هنردستان: بازیگر «معمای شاه» گفت: برای مدیریت قبل از هر چیز، نیاز به تولید داریم و برای تولید قبل از هر چیز نیاز به پول و سالن است که متاسفانه پول و سالن وجود ندارد.

به گزارش هنردستان؛ قطب الدین صادقی نویسنده، کارگردان و باریگر تئاتر و سینما درباره تئاتر و مدیریت فعلی آن گفت: باید کارنامه کسانی که در مدیریت تئاتر حضور دارند بررسی و تجزیه و تحلیل شود تا نظری در مورد وضعیت بهبودی تئاتر بیان شود.
وی تصریح کرد: برای مدیریت قبل از هر چیز، نیاز به تولید داریم و برای تولید قبل از هر چیز نیاز به پول و سالن است که متاسفانه پول و سالن وجود ندارد.

صادقی
صادقی درباره تئاتر امروز ایران اظهار کرد: تئاتر امروز فاجعه است و ساختار آن به شکل تولید در تئاترهای کوچک شده است که خبری از کیفیت و متن خوب هم در آن دیده نمی شود و نتیجه آن برشکستگی بسیاری از تئاتری ها و دغدغه مندان شده است.
وی به بیان ماجرایی در این باره پرداخت و گفت: جوانی نمایشی را کارگردانی کرده بود و بعد از سه ماه تلاش برای تولید به جهت پرداخت8 میلیون به سالن های تئاتر متحمل خسران شده بود.
بازیگر «معمای شاه» درباره بخش علمی و زیرساخت های تئاتر کشور اظهار کرد: برای پیشرفت و بهبود تئاتر نیاز به سالن و پول است و این در حالی است که بعد از انقلاب تنها دو سالن تئاتر به سالنهای تئاتر ارشاد اضافه شده است. یکی تالار حافظ و دیگری تالار فردوسی. بعد از 38 سال، توسعه سالن های تئاتر در کشور اتفاق نیفتاده است.
قطب الدین صادقی در پایان گفت: تعداد دانشکده های ما 18 عدد است در حالی که در گذشته دو عدد بود. تعداد بالای فارغ التحصیل و متخصص، خروجی دانشکده ها است در حالی که امکاناتی اعم از سرمایه و سالن وجود ندارد بنابراین با روند فعلی نتیجه ای برای تئاتر اتفاق نمی افتد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?