پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان منتشر شد

پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان منتشر شدReviewed by Khademi on Oct 8Rating:

هنردستان: به مناسبت روز جهانی کودک، دومین پادکست کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران در سال ۱۳۹۵ منتشر شد.

به گزارش هنردستان؛  این پادکست که با عنوان «به خاطر لبخندی بر چهره کودکی» منتشر شده با هدف ترویج و ترغیب کودکان و نوجوانان به مطالعه، به معرفی آثار با موضوع صلح و مقاومت پرداخته است.

پادکست

«به خاطر لبخندی برچهره کودکی» با متن خوانی صفحاتی از کتاب‌های «اگر من خلبان بودم» و «شب بخیر فرمانده» اثر احمد اکبرپور، «نگهبان چشمه» اثر زین العابدین الحسنی و ترجمه مصطفی رحماندوست، «آی ابراهیم» و «من خواب صلح می‌بینم» اثر غلامرضا امامی، «بچه‌های کارون» اثر احمد دهقان، «این وبلاگ واگذار می‌شود» و «هستی» اثر فرهاد حسن‌زاده، «عاشقانه‌های یونس در شکم ماهی» اثر جمشید خانیان، «قصه پریا» اثر احمد شاملو، «سه گلدان» اثر احمدرضا احمدی و «زمانه صلح» اثر کاترین شولز و ترجمه زهره قائینی گرد آمده است.

همچنین در این شماره مصطفی رحماندوست مترجم کتاب «نگهبان چشمه»، غلامرضا امامی نویسنده کتاب «آی ابراهیم» و مترجم کتاب «من خواب صلح می‌بینم» و زهره قائینی مترجم کتاب «زمانه صلح»، آثارشان را با صدای خودشان برای مخاطبان پادکست خوانده‌اند. بخشی از داستان پریا نیز از آلبوم «پریا و قصه دخترای ننه دریا» با صدای احمد شاملو به گوش می‌رسد.

در پادکست حاضر شاهنامه خوانی ساناز شجاعی با انتخاب شعهایری از داستان رستم و سهراب با موضوع صلح نیز قرار گرفته است.
یکی دیگر از بخش‌های این پادکست، قسمتی از فیلم «باشو غریبه کوچک» به کارگردانی بهرام بیضایی و بخش‌هایی از آلبوم‌های موسیقی «بازی‌های آوازی» اثر سودابه سالم و کارن همایون‌فر، «ترانه شادی» اثر ناصر نظر و «چهارشنبه سوری» اثر ثمین باغچه‌بان است. چند قطعه موسیقی دیگر نیز به تناسب متن کتاب‌ها، معرفی شده‌اند.

پیش‌تر از سری پادکست‌های کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران، «زمین لبخند می‌زند»، «سبزه‌های عید» و «انگار توی قصه‌ای» به مناسبت‌های دهه فجر، نوروز و تعطیلات تابستان منتشر شده بود.

شماره آینده پادکست در شب یلدا منتشر خواهد شد و اعضای کودک و نوجوان کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان می‌توانند بخشی از کتاب‌های با موضوع یلدا را انتخاب کرده و با صدای خود ضبط کنند و از طریق آدرس [email protected] به کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان ایران ارسال کنند.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?