امیر آقایی:
«پایان‌نامه» ممنوع‌الکارم کرد/ در سریال ترکیه‌ای بازی نکردم

«پایان‌نامه» ممنوع‌الکارم کرد/ در سریال ترکیه‌ای بازی نکردمReviewed by آزیتا لاجوردی on Feb 20Rating:

هنردستان: امیرآقایی می‌گوید بخاطر ماجرای فیلم «پایان نامه» و شکایت خصوصی شمقدری دو سال و نیم ممنوع الکار شده بود.

امیر+آقایی

 به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا امیر آقایی، بازیگر فیلم سینمایی «بادیگارد»  درخصوص همکاری با ابراهیم حاتمی کیا در فیلم سینمایی «بادیگارد» گفت: «بادیگارد» سینماست. در این شکی نیست. هرکسی می‌تواند به آن انتقاداتی داشته باشد. اما من به شخصه آن را دوست دارم. اگر دوست نداشتم با حاتمی کیا کار نمی‌کردم. به بی‌مهری‌هایی هم که با آن شده کاری ندارم. همکاری با حاتمی کیا همواره برای من لذت بخش بوده است.

وی  که  جمعه شب 30 بهمن در برنامه هفت سینمایی حاضر شده بود درخصوص بازی در یک فیلم ترکیه‌ای گفت: من قرارداد بازی در یک فیلم ترکیه‌ای را بسته بودم اما ایوبی و ایل بیگی گفتند باید بازگردی. من به آقای ایل بیگی گفتم شما مدیرید و کار شما پشت میز نشینی است. اما من بازیگرم و در میان مردم جامعه‌ام زندگی می‌کنم. من از شما بهتر به خطوط قرمز نظام آشنا هستم.

این بازیگر افزود: ما چرا نباید حق داشته باشیم تا مثل بازیکنان فوتبال لژیونر داشته باشیم و با فیلمسازهای خارجی کار کنیم؟ این اتفاق‌ها، اتفاق‌های خوبی است و پرچم کشور ما را بالا می‌برد. من برای بازی در یک سریال ترکیه‌ای به آنجا رفتم. حتی به آن‌ها قید کردم در لوکیشنی که روی می‌زش مشروبات الکی باشد من بازی نخواهم کرد. اما سر صحنه بودم که آقایان ایوبی، ایل بیگی و مدیران بالا با من تماس گرفتند که این کار شما هزینه دارد، برگردید تا ما در خدمت شما باشیم.

وی افزود: دلیلشان این بود که ترکیه و سریال‌های ترکیه‌ای دشمن ما هستند. درصورتی که من معتقدم این تلقی از کار من اشتباه است. حضور در عرصه بین الملل یک تجربه بزرگ است. اتفاق ناگوار اینجا بود که هیچ دلیل موجهی نداشتند. نهایتا به من گفتند چون احتمال دارد این سریال را یک شبکه ترکیه‌ای معلوم الحال بخرد و پخش کند، نباید بازی کنی.

آقای ادامه داد: من معتقدم ما می‌توانیم با تعیین موارد مکتوبی بگوئیم برای بازی در فضای بین الملل این موارد را باید رعایت کنید. نه اینکه به این شیوه با سرنوشت کسی بازی شود. من نباید به خاطر بازی در یک سریال وطنم را از دست بدهم و حتی نتوانم خانواده‌ام را ببینم. به هر حال قرارداد ما فسق شد و وکیلم گفت خیلی شانس آوردی که آن‌ها از تو شکایت نکردند.

در ادامه بهروز افخمی خطاب به وی گفت: من فکر می‌کنم این عقب نشینی خودت بود و تو نباید به واسطه حرف کسی بازمی گشتی. اگر مدیران شکایتی داشتند باید از سوی قوه قضائیه طرح می‌کردند و تو باید می‌گفتی فقط به قوه قضائیه پاسخگو خواهی بود.

آقایی در  پاسخ  به بهروز افخمی گفت :من پیش از این بخاطر ماجرای فیلم «پایان نامه» و شکایت خصوصی  شمقدری دو سال و نیم ممنوع الکار شد و نمی‌خواستم این ماجرا دوباره پیش بیاید.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

1 × دو =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?