با دبیری حامد مظاهریان؛
پایتخت، میزبان اولین دوسالانه معماری تهران شد

پایتخت، میزبان اولین دوسالانه معماری تهران شدReviewed by آزیتا لاجوردی on May 1Rating:

هنردستان: دوسالانه معماری تهران با دبیری حامد مظاهریان از 23 اردیبهشت‌ماه در تهران آغاز می‌شود.

33

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا، مظاهریان درباره‌ی ضرورت برپایی این دوسالانه گفت: جشنواره‌ها بزرگداشتی برای دستاوردهای تاریخ تمدن بشر هستند که در پهنه‌ی تاریخ، با آیین‎ها آغاز شده‌اند. امروزه مفهومی‌ترین و نوین‌ترین مفاهیم مرتبط با انسان و دستاوردهایش در قالب «جشنواره یا فستیوال» دوباره‌خوانی، نقد و نمایش داده می‌شوند. جشنواره‌هایی که موفق بوده‌اند، در استمرار خود برای بازدیدکنندگان‌شان به وعده‌گاه و مکانی برای گفت‌وگو و عرصه‌ای برای دیدار فردا تبدیل شده‌اند.

معاون امور مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی درباره‌ی ویژگی این دوره از دوسالانه اظهار کرد: انتظاری که از «اولین دوسالانه معماری تهران» می‌رود این است که مانند چتری بر مسیر همگرایی معماران با معماری و مردم و حتی در جامعه خود معماران باشد.

مظاهریان درباره‌ی ره‌آورد این دوسالانه گفت: این جشنواره باید کمک کند که حال معماری خوب شود. اولین دوسالانه معماری تهران باید نقطه همگرایی معماران باشد تا جشنواره بتواند همه را در کنار یکدیگر داشته باشد و همه بتوانند به یک هدف واحد برسند.

اولین دوسالانه معماری تهران به همت معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی شامل نمایشگاه‌های هنری، چیدمان، نمایشگاه‌های شهری، سمینار و کارگاه، از اردیبهشت تا آبان سال 1395 در تهر‌ان برگزار می‌شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?