پدر صحافی ایران درگذشت

پدر صحافی ایران درگذشتReviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 9Rating:

هنردستان: علی مرادخانی طی پیامی درگذشت حسینعلی متین‌رضا را تسلیت گفت.

در این متن آمده است: ” انا لله و انا الیه راجعون

درگذشت هنرمند متین و متدین، صحاف چیره دست، استاد متین موجب تاسف و تاثر شد. او توانست در حیات با برکت خود با پیوند عزم و عشق در خدمت به آثار مکتوب با تجلید و تصحیف استادانه آوازه‌ای بلند بیابد و ابتکار و خلاقیت خود را در کنار پاسداشت سنت‌ها عرضه نماید؛ آثار او سالهای سال در خانه‌های ایرانیان اهل فکر و فرهنگ و دوستداران کتاب باقی خواهد ماند.

از خداوند بخشنده و مهربان برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان محترم که میراث پدر را پاس داشته‌اند و بر مرتبت و قدر آن افزوده‌اند صبر و اجر مسئلت دارم.”

لازم به یادآوری است؛ حسینعلی متین‌رضا که از او به عنوان پدر صحافی ایران یاد می‌کنند پنج‌شنبه 15 مردادماه بر اثر عارضه قلبی و کلیوی در سن 86 سالگی دار فانی را وداع گفت و پیکر او امروز یکشنبه 18 مردادماه از مقابل درب منزلش تشییع خواهد شد.

استاد متین رضا علاوه بر تخصص شگفتی که بر طراح و جلد آرایی و صحافی داشت، در زمینه موسیقی سنتی ایران نیز با برخی از بزرگان حشر و نشر داشت که از جمله آنها می‌توان به رفاقت صمیمی و بالای او با مرحوم احمد عبادی و خانواده‌اش اشاره کرد که سبب شد تا آقای عبادی او را به عنوان یکی از وصی‌هایش انتخاب کند و هم او بود که ساز معروف به ساز سه تار میرزا عبدالله را که به ارث رسیده بود به اتفاق خانواده مرحم عبادی تحویل موزه موسیقی دادند. در حالی که این ساز در خارج از ایران با قیمت‌های بسیار بالایی تقاضای خرید داشت.

هنر‌دستان درگذشت این پیشکسوت عرصه چاپ و صجافی را به جامعه نشر و خدمات نشر تسلیت می‌گوید.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

9 + 19 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?