دانشمند فرانسوی ادعا کرد؛
پرتره‌ای دیگر در «مونالیزا»ی داوینچی!

پرتره‌ای دیگر در «مونالیزا»ی داوینچی!Reviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 8Rating:

هنردستان: پاسکال کوت، دانشمند فرانسوی ادعا می‌کند که پرتره‌ای دیگر در تابلوی معروف «مونالیزا» یا لبخند ژکوند یافته است. وی با استفاده از فناوری تابش انعکاسی به مدت ۱۰ سال روی این شاهکار لئوناردو داوینچی کار کرده است.

13940917000444_PhotoA

به گزارش هنردستان پاسکال کوت، دانشمند فرانسوی ادعا می‌کند که پرتره‌ای دیگر در تابلوی معروف «مونالیزا» یا لبخند ژکوند یافته است. وی با استفاده از فناوری تابش انعکاسی به مدت 10 سال روی این شاهکار لئوناردو داوینچی کار کرده است.

مجله انگلیسی زبان نیوزویک در شماره امروز خود نوشت: پاسکال می‌گوید تصویری در پس‌زمینه تابلو وجود دارد که مونالیزا را در حال نگریستن به گوشه نشان می‌دهد. مقامات موزه لوور پاریس فعلا توضیحی در مورد ادعای این دانشمند ارائه نداده‌اند.

این دانشمند بنیان‌گذار شرکت فناوری «لومییر» است که برای دیجیتالی کردن آثار ارزشمند هنری با موزه‌ها و نگارخانه‌ها کار می‌کند. وی آثاری از مارک چاگال، کلود رنوار، پابلو پیکاسو و ونسان ونگوگ را دیجیتالی کرده است.

موزه لوور پاریس از سال 2004 به این دانشمند اجازه دسترسی به تابلوی «مونالیزا» داوینچی را داده است.

شبکه بی‌بی‌سی مستندی در این مورد به روی آنتن برده و اینچنین گزارش می‌دهد:”چهره مخفی شده مونالیزا فاقد لبخند و  زُل‌زدن است. کوت ادعا می‌کند که این را با تابش نور شدید به پرتره یافته است. که سپس یک دوربین انعکاس‌های نور را اندازه‌گیری کرده و کوت هرآنچه را که با هرلایه از رنگ خلق شده بازسازی می‌کند. این تکنیک به «روش بزگ‌نمایی لایه‌ها» موسوم است.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

2 × 1 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?