پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت؛
پرتره مشاهیر موسیقی را در نیاوران ببینید

پرتره مشاهیر موسیقی را در نیاوران ببینیدReviewed by آزیتا لاجوردی on May 1Rating:

هنردستان: نمایشگاه پرتره‌نگاری از مشاهیر موسیقی ایران عصر پنج شنبه ۱۶ اردیبهشت در فضای باز مجموعه فرهنگسرای نیاوران افتتاح می‌شود.

24

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ نمایشگاه پرتره‌نگاری از مشاهیر موسیقی ایران؛ پاسداشتی است از هنرمندان بزرگ و برجسته موسیقی اصیل و کلاسیک ایرانی که طی سالیان سال با صدای ساز و نوای آواز خویش، برگ زرینی بر دفتر فرهنگ و هنر هزاران سالهٔ این مرز و بوم رقم زده‌اند و نغمه ساز ترانه‌های ماندگار سرزمینمان بوده‌اند.

هدف از پدید آمدن این مجموعه، ساخت آثار تجسمی از سیمای خالقان آثار ارزشمند موسیقی است که با استفاده از تکنیکی مبتکرانه در قالب هنر «تکستایل آرت» و با متریال روبان‌های پارچه‌ای رنگی، همچون فرش‌های ایرانی بر تار و پود فنس‌های فلزی بصورت ضربدری، و مشابه تاش‌های هنرمندانه نقاشی بر اساس نقشهٔ از پیش طراحی شده، خلق گردیده‌اند.

در این نمایشگاه، چهرهٔ پانزده نفر از مشاهیر موسیقی ایران، در ابعادی بزرگ با چیدمانی که در فضای باز فرهنگسرای نیاوران نمایش داده می‌شود. سیمای ماندگاران هنر موسیقی ایران: غلامحسین بنان، محمدرضا لطفی، جلال ذوالفنون، پرویز مشکاتیان، لوریس چکناواریان، محمدرضا شجریان، شهرام ناظری، حسین علیزاده، بیژن کامکار، ارسلان کامکار، کیخسرو پورناظری، کیهان کلهر، مجید درخشانی، کیوان ساکت و شهرداد روحانی.

طرح این رویداد هنری، با پیشنهاد و هدایت هیوا پاشایی مدرس دانشگاه و عضو پیوستهٔ انجمن هنرمندان نقاش ایران صورت پذیرفته و همزمان با یکصد و پنجمین زادروز استاد غلامحسین بنان با حمایت بنیاد آفرینشهای هنری نیاوران در روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه سال جاری مصادف با عید سعید مبعث، به نمایش عمومی درمی‌آید. پدیدآورندگان پرتره مشاهیر موسیقی ایران در این نمایشگاه: النا پروین نمین، آیلار پورزرگر، فاطمه تائب، رویا حبیب‌نژاد بهتاش، مهدی روزبه، مهدی ساروخانی، سروناز سلطانی، سروین سلطانی، مهسا سلطانی، پریسا شوبیری، صدف طواهریان، رایحه قدس، ملیکا کوچکی فشکی، فهیمه مختاریان، آویده مهرانی هستند.

۱۵ اثر مذکور در ساعت ۱۷ روز پنجشنبه رونمایی می‌شود و نمایش عمومی آثار تا روز ۲۶ اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران ادامه خواهد داشت.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?