پرفروش‌‌های نمایشگاه کتاب؛ از عباس معروفی تا آگاتا کریسی

پرفروش‌‌های نمایشگاه کتاب؛ از عباس معروفی تا آگاتا کریسیReviewed by آزیتا لاجوردی on May 9Rating:

هنردستان: درحالی‌که بیست و نهمین نمایشگاه کتاب به روزهای میانی خود رسیده است، ما نیز سراغ پرفروش‌ترین کتاب‌های برخی ناشران در فضای نمایشگاه کتاب و شهر آفتاب رفته‌ایم.

16

به گزارش نردستان به نقل از ایلنا؛ مسئولا غرفه نشر کتاب هرمس می‌گوید: حوزه کار نشر هرمس فعالیتش بیشتر در حوزه کتاب‌های فلسفی‌ست اما طبیعتا رمان‌ها و داستان‌هایش پرفروش می‌شوند. کتاب‌های پلیسی آگاتا کریستی و آثار یاستین گردر؛ پرفروش‌ترین کارهای هرمس در نمایشگاه کتاب هستند.

آگاتا کریستی، نویسنده انگلیسی داستان‌های جنایی و ادبیات کارآگاهی بود. او با نام مستعار مِری وستماکوت داستان‌های عاشقانه و رومانتیک نیز نوشته‌ است، ولی شهرت اصلی‌اش به خاطر ۶۶ رمان جنایی اوست که در جهان به زبان‌های مختلفی ترجمه شده و نشر هرمس نیز انتشار ترجمه بسیاری از آثار او را برعهده داشته است.

یاستین گردر نیز نویسنده نروژی و معلم فلسفه است. عمده شهرت او به‌خاطر نگارش کتاب آموزش فلسفه در قالب داستان با عنوان دنیای سوفی است. البته داستا‌های کوتاه و رمان‌های او در نشر هرمس پرفروش می‌شوند.

مسئول غرفه نشر بیدگل با اشاره به دو نمایشنامه صدای شکستن و آرام از بهمن فرسی که در نمایشگاه کتاب توسط این نشر رونمایی شده؛ پرفروش‌ترین نمایشنامه‌های خود را آثار بهمن فرسی معرفی می‌کند.

بهمن فُرسی نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و بازیگر ایرانی است که اکنون در انگلستان زندگی می‌کند. چاپ آثار او از سال گذشته توسط نشر بیدگل با نمایشنامه موش صورت گرفته است. کار او نظیر اکثر نویسندگان بزرگ معاصر فارسی، تلاشی در جهت به ثمر رساندن شیوه‌های اصیل و دیرین از راه تجریبات مدرن در ادبیات نمایشی است.

اما مسئول غرفه نشر ققنوس آثار عباس معروفی را به عنوان پرفروش‌ترین کارهایش معرفی می‌کند. دو کتاب سال بلوا و سمفونی مردگان پرفروش‌ترین کتاب‌های این نشر هستند.

عباس معروفی نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس، ناشر و روزنامه‌نگار معاصر ایرانی مقیم آلمان است. او فعالیت ادبی خود را زیر نظر هوشنگ گلشیری آغاز کرد و در دهه شصت با چاپ رمان سمفونی مردگان در عرصه ادبیات ایران به شهرت رسید.

مسئول غرفه نیلوفر نیز درباره کتاب‌های پرفروش این نشر می‌گوید: کتاب دنیای صوفی اثر یاستین گردر و آثار گلی ترقی از پرفروش‌های ما هستند. در کتاب‌هایی که به تازگی ازسوی این نشر منتشر شده نیز؛ کتاب شبح سرگردان اثر رومن گاری و رنج کشیدگان و خوارشدگان اثر داستایوفسکی بسیار پرفروش است.

رومن گاری در رمان شبح سرگردان، بی‌رحمانه بر اروپا و فرهنگش می‌تازد، عظیم‌ترین کتابها و آثار و عقاید و شخصیت‌هایش را به باد تمسخر می‌گیرد، با طنزی گزنده و بدبینانه و گاه نامنصفانه، تمام دستاوردهای تاریخی و مقدسات آن را به کثافت می‌کشد؛ طنزی که همانند آن را کمتر می‌توان در ادبیات سراغ گرفت؛ طنزی که گاه به هزل کوبنده و بی‌رحمانه تا حدی با سفرنامه گالیور اثر جاناتان سویفیت به انگلیسی برابر و همانند است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?