بهزاد خداویسی در گفتگو با هنردستان:
پروانه ساخت فیلمنامه بلندم صادر شده و مي خواهم آن را بسازم/ نظیر کیارستمی نخواهد آمد

پروانه ساخت فیلمنامه بلندم صادر شده و مي خواهم آن را بسازم/ نظیر کیارستمی نخواهد آمدReviewed by مصطفی زبرجد on Aug 20Rating:

هنردستان: بازیگر «سرنخ» گفت: فیلمنامه های «چشم ها»، «حرمان» و « تو فکر يك سقفم» پروانه ساخت گرفته اند و در حال رایزنی برای ساخت آن ها هستم.

هنردستان: بهزاد خداویسی درباره وضعیت این روزهای خود گفت: در فرانسه بوده ام و به تازگی به ایران آمدم، صحبت هایی برای بازی در چند اثر شده است که به زودی بازیگری را از سر می گیرم.

این بازیگر سینما و تلویزیون درباره عرصه نویسندگی که در آن به فعالیت مشغول است و کتابی هم به تازگی منشر کرده گفت: سالیان سال است که اتفاقات، لحظات، و موضوعاتی که حتی به شکل عکس برایم ثبت شده به صورت شعر بیان کرده ام به همین خاطر به دنبال انتشار آن بودم و در سال جاری به شکل کتاب آن را با نام «در کوچه پس کوچه های ونیز» نشر الف منتشركرد.

3409842_1464248870

وی افزود: این کتاب حاصل تجربیات من در خارج از ایران و کشورهای مختلف و البته ایران نیز بوده است که به شکل شعر در آمده است و قرار بود با عکس چاپ شود اما چون به نمایشگاه بین المللی کتاب نمی رسید بدون عکس منتشر شد.

خداویسی درباره حال و هوای زمان سرودن هر کدام از اشعار اظهار کرد: هر کدام حس و حال خود را داشته و با هم متفاوت بودند. هر موضوع فضای متفاوتی اعم از ناراحتی، دلتنگی، غم، شادی و نوستالژی را در خود داشتند که فضایی متفاوت از هم را رقم زدند.

وی درباره فضای دو عرصه نویسندگی و بازیگری عنوان کرد: نویسندگی دنیای درونی تر و شخصی تری نسبت به بازیگری دارد، بازیگری در تئاتر با سینما متفاوت است. در سینما نیاز به عوامل زیادی به ویژه عوامل فني دارد اما تئاتر فرق مي كند. در نویسندگی تک و تنها بودن ویژگی ای است که می توانید اصل مطلب را به شکل بسیار شفاف تر و خاص تر ادا کنید.

خداویسی در اشاره به دوران گذشته و استعداد خود در فیلمنامه نویسی نیز بیان کرد: از قدیم فیلمنامه می نوشتم. سال 53 وقتی با سینما آشنا شدم و تا کنون 15 فیلمنامه بلند دارم. به همین خاطر با نویسندگی غریبه نبودم و شعر هم دور از نویسندگی نبود و با هم در یک سطح قرار دارند. آثار زیاد دیگری به شعر دارم که تا چند وقت دیگر به دنبال چاپ آن در قالب مجموعه هستم.

بازیگر «سرنخ» تصریح کرد: فیلمنامه های زیادی داشته ام که برخی فروخته و ساخته شد و برخی در حال ساخت است . فیلمنامه های «چشم ها»، «حرمان» و « تو فکر یه سقفم» پروانه ساخت گرفته اند و در حال رایزنی برای ساخت آن هستم و امیدواریم به زودی انجام شود.

وی در خصوص عباس کیارستمی گفت: عباس كيارستمي بی نظیر بود و مثل هیچکس نبود. مثل او نخواهد آمد و سینمای دنیا عباس کیا رستمی را از دست داد. ما قدر انسان هایی که داریم نمی دانیم و جای خالی شان را وقتی رفتند می فهمیم.

خداویسی در پایان گفت: مثل کیارستمی حتی با وجود شاگردان زیادی که ایشان داشتند و امروز هستند، نخواهد آمد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?