روز چهارشنبه
«پسرانی با گوش‌های شکسته» به موزه سینما می‌رود

«پسرانی با گوش‌های شکسته» به موزه سینما می‌رودReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 26Rating:

هنردستان: «پسرانی با گوش های شکسته» چهارشنبه در موزه سینما اکران می شود.

هنردستان: آیین افتتاح فیلم «پسرانی با گوش‌های شکسته» ساخته نیما شایقی چهارشنبه هشت اردیبهشت ماه ساعت بیست در موزه سینما  انجام می‌شود.

BWBE

این فیلم که در سال ٩٢ در بخش مستند «حقیقت» جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمده بود، اولین فیلم بلند نیما شایقی به شمار می‌رود. او پیش از این، چند فیلم کوتاه و مستند را در خارج از کشور ساخته بود که در جشنواره‌‌های جهانی هم مورد تقدیر قرار گرفتند.

«پسرانی با گوش‌های شکسته» که تهیه‌کنندگی آن بر عهده سیامک شایقی کارگردان پیشکسوت است، روایت‌گر بلوغ نوجوانان کشتی‌گیرى است که سودای قهرمانی المپیک را دارند، ولی در عمل با آن چیزی که روبه‌رو می‌شوند و دست و پنجه نرم می‌کنند نه تنها قهرمانی بلکه واقعیت و مصائب زندگی خودشان است. این فیلم تلاش می‌کند تا نگاهی انسانی و صمیمانه به آرزوها و چالش‌های زندگی کشتی‌گیران نوجوانی که در حال گذار و آماده‌سازی برای مواجهه با بزرگترین رویداد زندگی‌شان هستند داشته باشد. به همین جهت در «پسرانی با گوش‌های شکسته» زندگی پنج نوجوان کشتی‌گیر در طول یک سال از زوایای مختلف نشان داده می‌شود و فیلمساز تلاش می‌کند پس‌زمينه‌های قومی، فرهنگی، وضعیت معیشتی، آمال و آرزوها و نوع و تغییر نگرش آنان به زندگی و کشتی را آنچنان که هست به تصویر بکشد.

عوامل این فیلم عبارتند از:

نیما شایقی «کارگردان»، سیامک شایقی «تهیه‌کننده»، گلریز کلاهی، دیوید الموتی، نیما شایقی «تهیه‌کنندگان همکار»، فریدون آو، ایرج شیروانی، دامنیک یانگ «مشاوران تهیه»، ایرج حقیقی‌پور، راجر ایتان «مدیر تصویربرداری»، آرتو سلمی «تدوین»، کایرون مگوایر «موسیقی»، میشا اسلامیه، جیمز مرگان، علی ابوالصدق، استیفن باند، حسین ابوالصدق «صدا»، ملکوم الیسون «اصلاح رنگ و نور»

گفتنی است؛ «پسرانی با گوش های شکسته» علاوه بر شرکت در بخش مستند جشنواره فیلم فجر، در جشنواره‌های متعددی شرکت کرد و توانست عناوین مختلفی را از آن خود کند که مهمترین آنها عبارتند از حضور در بخش مسابقه جشنواره‌های بین‌المللی تاییده شده اسکار نظیر مستند آمریکا، بیگ اسکای و ویژن دو ریل سوئیس. این فیلم در جشنواره‌های دیگری نظیر بارسلون و کولورادو هم حضور داشت و مورد تقدیر قرار گرفت.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?