گفت و گو با بازیگر سینما
پولاد کمیایی: فیلم کوتاه در جهان بزرگترین مارکت را به خود اختصاص داده است

پولاد کمیایی: فیلم کوتاه در جهان بزرگترین مارکت را به خود اختصاص داده استReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 1Rating:

هنردستان: فیلم های کوتاه در جهان در حال حاضر بزرگترین مارکت را به خود اختصاص داده اند، در فستیوال های بزرگ جهانی به جهت اینکه جهان تقریبا به شکل مینی مالیستی نزدیک می شود فرصتی برای 90 دقیقه در یک اثر برای دریافت پیام ندارد.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ پولاد کیمیایی بازیگر سینما در خصوص فیلم کوتاه در عرصه جهانی گفت: فیلم های کوتاه از فیلم های بلند جدا نیستند و این جمله که چون به جهت زمان کم ترند پس ارزششان کمتر است را اصلا قبول ندارم. فیلم های کوتاه در جهان در حال حاضر بزرگترین مارکت را به خود اختصاص داده اند، در فستیوال های بزرگ جهانی به جهت اینکه جهان تقریبا به شکل مینی مالیستی نزدیک می شود فرصتی برای 90 دقیقه در یک اثر برای دریافت پیام ندارد.

59516_635731782447891009_m

این بازیگر سینما افزود: جهان با توجه به نگاه عمومی قرن 21 به جهت پستی و بلندی هایی که در تاریخ بشریت گذرانده به شکل مستندسازی در سینما نزدیکتر می شود و جهان مستند هر روز قوی تر و قوی تر می شود. تلویزیون ها خوراک زیادی از مستندسازان بزرگ می خواهند و فیلم های مستند رونق می گیرد. فیلم های کوتاه مضامین برنده، کوتاه و چالشی را به تصویر می کشد. کاری که یک فیلم کوتاه می کند به مراتب سخت تر از فیلم بلند است چون مخاطب آن خاص و تحصیلکرده است، در یک فیلم کوتاه زمان کم دارد و مخاطب اشتیاق این را دارد که بیشتر از آن زمان معین فیلم چیزی را بفهمد بنابراین فیلم کوتاه ارزش والایی دارد و محک زدنِ دیدگاه یک فرد نسبت به فضای پیرامونش است.

کیمیایی در خصوص فیلمسازی در عرصه فیلم کوتاه اظهار کرد: اگر در فیلمسازی نتوانید جای دوربین خود را پیدا کنید و نقطه دید خود به جامعه را نتوانید به مخاطبتان نشان بدهید نشان دهنده این است که نمی توانید فیلمساز مهمی در آینده باشید. فیلم کوتاه مثل یک واکسن می ماند یعنی ما وقتی فیلم کوتاه می سازیم خود را برای موضوعات بزرگتر و جنجالی تر آماده می کنیم و این را باید بدانیم که زمان بر همه چیز غالب است یعنی واژه فیلم کوتاه ما را محدود می کند و باید ببینیم چگونه می توانیم در بیست دقیقه بر مخاطب تاثیر بگذاریم. فیلم کوتاه می تواند وارد موضوعاتی شود که در فیلم بلند اساسا جای طرح آن وجود ندارد یا مورد ممیزی قرار می گیرد، از این نظر فیلم کوتاه اهمیت دارد.

بازیگر «جرم» در خصوص جشنواره ای که توسط یک کارگردان برای اولین بار برگزار می شود بیان کرد: فیلم های کوتاه مسعود کیمیایی فیلم های خوبی بوده که نقش مهمی دارند البته تاثیر مسعود کیمیایی با توجه به اینکه در قله سینماست، سینمای بلند را حمایت می کند و یک شروع برای تولید کار در نظر می گیرد و می گوید فیلم کوتاه بسازید تا وارد سینما شوید قابل اهمیت است. در واقع پیام مسعود کیمیایی در این تعیین نقطه برای فیلم کوتاه و سینما نهفته است.

کیمیایی در پایان گفت: تلاش کارگاه آزاد فیلم این است که بر پایه نگاه مستقل، دانشجویی و هنرجویی به صحنه وارد شود و در آینده گسترش یافته، صنفی شود و فیلم های بلند هم به تدریج وارد جشنواره شود. امیدواریم ارشاد بخش خصوصی را به رسمیت بشناسد تا جشنواره و جشنواره هایی با کیفیت خوب برای هنرمندان و مردم برگزار شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?