ترانه علیدوستی در گفت و گو با هنردستان:
پیشرفت سینما منوط به مدیران نیست/ فیلمسازانِ نسلِ جدید سواد بیشتری دارند

پیشرفت سینما منوط به مدیران نیست/ فیلمسازانِ نسلِ جدید سواد بیشتری دارندReviewed by مصطفی زبرجد on Jun 18Rating:

هنردستان: نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن گفت: بخش زیادی از پیشرفت به خود هنرمندان برمی گردد و تنها نمی توان نوک پیکان را سمت مسئولین نشانه گرفت.

هنردستان: ترانه علیدوستی نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن درباره پیشرفت سینمای ایران با توجه به موفقیت اخیر گفت: سینمای ایران حضور بسیار موفقی در جشنواره های خارجی در سال دارد که در سال اخیر یک برابر و نیم شده است و فیلم های ایرانی جوایز زیادی با خود می آورند.

95302_www.pix2pixe.ir_taranehalidoostii-06

علیدوستی افزود: فضا برای موفقیت های بیشتر در سینمای ایران وجود دارد و اگر همه با دل خوش و به راحتی بتوانند کار کنند حتی شانس ما برای موفقیت هرساله در جشنواره ها بالاتر می رود.

وی درباره نقش مدیریان در روند رو به جلوی سینمای ایران اظهار کرد: پیشرفت تا حدودی به مدیریت ها بر می گردد. هنرمند اگر احساس امنیت شغلی کند، نا امید نباشد و فکر نکند که زحماتش با مشکلی روبرو می شود حتما خلاق تر و فعال تر خواهد بود البته بخش زیادی از پیشرفت به خود هنرمندان برمی گردد و تنها نمی توان نوک پیکان را سمت مسئولین نشانه گرفت.

علیدوستی درباره رشد سینمای ایران بیان کرد: سینما نسبت به گذشته صد درصد رشد کرده است. فیلمسازان جوانی که فیلم اول خود را می سازند با فیلمسازان جوان 15 سال قبل که فیلم اول خود را می ساختند قابل مقایسه نیستند. جوان های امروز به روز هستند، دسترسی به اطلاعات دارند و اگر در حوزه سینما فعالیت می کنند سواد آکادمیک بیشتری دارند که ما به عنوان بازیگر تاثیر این مسائل را در فیلمنامه ها و فیلم هایی که می خوانیم و می بینیم متوجه می شویم. چاره ای جز رشد سینما نیست و این روند روز به روز به جلو می رود.

بازیگر فیلم «فروشنده» درباره کار جدید عنوان کرد: همه چیز منوط به این است که تکلیف زمانبندی فصل دوم شهرزاد مشخص شود که بتوانیم تصمیمی برای انتخاب های کاریمان داشته باشیم.

علیدوستی در پایان گفت: به نظر می رسد مثل فیلم های دیگر فرهادی، «درباره الی»، «جدایی نادر از سیمین» و «گذشته» استقبال بسیار خوبی از فروشنده شود.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?