چاپ نهم “شاه بی شین” با عنوان “آه با شین”

چاپ نهم "شاه بی شین" با عنوان "آه با شین"Reviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 27Rating:

هنردستان: محمد کاظم مزینانی که این روزها همچنان با رمان سه‌گانه «شاه بی شین» دست به قلم است، از انتشار چاپ نهم جلد اول و چاپ دوم و سوم جلد دوم این رمان تاریخی با عنوان «آه با شین» خبر داد.

به گزارش هنردستان، این نویسنده علت موفقیت اثر مذکور را که هم اکنون جلد سوم آن در دست نگارش است را نگاه و قرائت غیررسمی به بخشی از تاریخ کشور دانست و تاکید کرد: متاسفانه نگاه‌ ما در مورد مسایل قبل از پس از انقلاب عمدتا نگاه و قرائت رسمی بوده است و هیچ وقت به مسایل آن در فضاهای جدید که ادبیات یکی از آنهاست نپرداخته‌ایم؛ در حالی که نسل جوان شیفته نگاه‌های تازه است.

وی تصریح کرد: من در نوشتن این سه‌گانه به زندگی شخصیت کاراکترهای رمانم از جمله شخصیت محمدرضا شاه پهلوی از دریچه داستانی پرداخته‌ام و همین موضوع خوانش این کتاب‌ها را پرمخاطب کرده است. علاوه‌بر این، سبک نگارش و پرداخت اثر به صورتی است که جذابیت خاصی به آن می‌دهد. مثلا در جلد دوم این سه‌گانه زندگی آدم انقلابی از منظری تازه دنبال می‌شود، منظری صرفا داستانی و غیر رسمی که کمتر به آن پرداخته شده است.

جلد اول این سه گانه به عنوان «شاه بی شین» به روایت زندگی محمدرضا شاه پهلوی و جلد دوم روایتگر فعالیت‌ها و زندگی یک مبارز انقلابی با گرایش چپ است و داستان زندگی او و تفاوت‌های نسل او با فرزندش را ترسیم می‌کند. جلد سوم این اثر هم بناست به نوعی نوستالژی از هم نسل‌های مزینانی باشد که در آن دوران و بعد از انقلاب زندگی کرده‌اند.

مزینانی پیشتر گفته بود: جلد سوم این سه گانه به نوعی یک اتوبیوگرافی است که برمبنای تجربه‌های زیستی من در دوره پهلوی و تحولات بعد از انقلاب جنگ تحمیلی تاکنون با زبان اول شخصی در قالب داستانی تالیف خواهد شد.

انتشارات سوره مهر مسئولیت نشر این سه گانه را برعهده دارد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

چهار × چهار =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?