سیاوش صفاریان‌پور خبر داد؛
«چرخ» با «استندآپ ساینس» برمی‌گردد

«چرخ» با «استندآپ ساینس» برمی‌گرددReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 25Rating:

هنردستان: تهیه‌کننده برنامه «چرخ» از آغاز سری جدید این برنامه در اردیبهشت‌ ماه خبر داد و اعلام کرد که به دلیل استقبال مخاطبان، همچنان به ساختار قبلی این برنامه وفادار می‌مانند.

1449565361736_45558

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا سری جدید برنامه «چرخ» با هدف ترویج علم و داشتن تفکر علمی، از 12 اردیبهشت ماه از شبکه چهارم سیما راهی آنتن می‌شود.

سیاوش صفاریان‌پور با بیان اینکه در سری جدید «چرخ» در ساختار برنامه تغییرات زیادی ایجاد نمی‌شود، اظهار کرد: سری دوم برنامه در تداوم سری قبل است و فقط تازه‌ نفس‌تر به پخش دوباره‌مان بازمی‌گردیم؛ البته طبیعتاً به مناسبت آغاز سری جدید برنامه، تغییراتی کوچکی را در فضاسازی ایجاد خواهیم کرد.

او یکی از تغییرات سری جدید برنامه «چرخ» را اضافه کردن بخشی به نام استندآپ ساینس (stand up science) در تکنولوژی امروز برشمرد و در این باره توضیح داد: در این بخش اجراهایی توسط افراد صاحب‌نظر در حوزه‌های مختلف علم و فناوری و ژورنالیست‌های علمی صورت می‌گیرد؛ این بخش یک مدل ارائه علمی در کپسول زمانی کوتاه است که سعی می‌کند به ارائه یک مفهوم جدید از مساله‌ای که به نوعی به علم، جهان و فناروری جدید ارتباط مربوط می‌شود، اشاره کند.

صفاریان‌پور تغییرات سری جدید برنامه «چرخ» را در جزئیاتی مثل شیوه اطلاع‌رسانی، گرافیک و کارشناسان جدیدی که به برنامه اضافه می‌شوند دانست و خاطرنشان کرد: تلاشمان بر این است که به دلیل استقبال مخاطبان از سری قبل برنامه «چرخ»، به فرمت و ساختار قبلی همچنان وفادار باشیم و آن را حفظ کنیم.

تهیه‌کننده برنامه «چرخ» پیشتر در گفت‌وگویی که با ایسنا داشت، «چرخ» را برنامه‌ای علمی عمومی دانست که هدف آن ترویج علم و اطلاع‌رسانی از وضعیت علمی ایران و جهان است و سعی می‌کند تا به رویدادهای علمی مهم و مرزهای دانش بپردازد.

او با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا وقایع علمی به زبان عمومی جامع مطرح شود، اظهار کرد: البته باید بین زبان عمومی جامعه و زبان عامه تفاوت قائل شویم. باید این نکته را در نظر داشت که زبان عمومی به این معنی است که آدم‌های مختلف با گرایش‌های گوناگون تحصیلی بتوانند راجع به یک موضوع واحد صحبت کنند. هدف اصلی و اول این برنامه ترویج علم است که به نوعی شامل تحلیل و بررسی تازه‌ترین‌ اخبارحوزه دانش و فرهنگ که در حال وقوع هستند، می‌شود.

«چرخ» با هدف ترویج علم و داشتن تفکر علمی، به تهیه‌کنندگی مشترک سیاوش و فواد صفاریان‌پور از شبکه چهار سیما راهی آنتن می‌شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?