در همکاری با جان بویگا
کاترین بیگلو درباره یورش نژادی دیترویت فیلم می‌‌سازد

کاترین بیگلو درباره یورش نژادی دیترویت فیلم می‌‌سازدReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 25Rating:

هنردستان: جان بویگا بازیگر «جنگ ستارگان» در فیلمی از کاترین بیگلو درباره جنایت در دیترویت جلوی دوربین می‌رود.

به گزارش هنردستان به نقل از مهر؛ جان بویگا بازیگر انگلیسی که با قسمت جدید «جنگ ستارگان» به شهرت رسید به عنوان بازیگر فیلم جدید کاترین بیگلو انتخاب شد.

این پروژه بیگلو که هنوز نامی برایش انتخاب نشده، درباره جرم و جنایت در دیترویت و نخستین پروژه این کارگردان پس از ساخت «۳۰ دقیقه نیمه‌شب» است که سال ۲۰۱۲ اکران شد.

جان یوگا

بویگا در این پروژه در نقش اصلی حضور خواهد یافت و فیلم بر اساس فیلمنامه‌ای که توسط بیگلو با همکاری مارک بول همکار همیشگی او نوشته شده، ساخته خواهد شد.

این دو پیش از این «گنجه درد» و «۳۰ دقیقه نیمه شب» را با هم نوشته بودند. «گنجه درد» سال ۲۰۰۹ موفق به کسب ۶ جایزه اسکار از جمله جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه شد.

جزییات پروژه جدید هنوز اعلام نشده اما داستان یورش پنج روزه تابستان سال ۱۹۶۷ را دربرمی‌گیرد و تحقیقات درباره جرایم سازمان یافته در این شهر آمریکا را در مرکز توجه قرار می‌دهد. فیلم در جستجوی کشف سیستم نژادپرستی در این شهر است که در لایه زیرین امور در جریان است.

ماجرا از یورش غیرقانونی پلیس دیترویت در یکی از شب‌های تابستان به یک کلوپ شبانه آغاز شد. رفتار خشن پلیس به درگیری در این مکان انجامید و دامنه این درگیری‌ها به خیابان‌های شهر کشیده شده و یکی از بزرگ‌ترین درگیری‌های نژادی آمریکا را رقم زد. این شورش سرانجام با دخالت رییس جمهوری و ارتش و با ۳۴ کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی  خاتمه یافت.

در حالی که قرار است این فیلم تابستان در دیترویت و بوستون فیلمبرداری شود، گفته شده بیگلو و بول تهیه کننده این پروژه نیز خواهند بود. آناپورنا پیکچرز تهیه کننده ویژه این فیلم است.

این فیلم قرار است سال ۲۰۱۷ و در پنجاهمین سالگرد شورش دیترویت اکران شود.

بویگا که در توییتر این همکاری را اعلام کرده اکنون در حال بازی در قسمت هشتم «جنگ ستارگان» است. او در فیلم «حلقه» یا «سیرکل» در کنار تام هنکس و اما واتسون نیز بازی کرده است.

پیش از این از کاترین بیگلو به عنوان یکی از کارگردان‌های نامزد برای بازسازی قسمت جدیدی از «لارا کرافت» نام برده شده بود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?