در نشست خانه هنرمندان ایران بررسی می شود؛
کاربرد علم ژنتیک در شناسایی و رمزگشایی ریشه‌های فرهنگی انسان

کاربرد علم ژنتیک در شناسایی و رمزگشایی ریشه‌های فرهنگی انسانReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 16Rating:

هنردستان: نشست «کاربرد علم ژنتیک در شناسایی و رمزگشایی ریشه‌های تاریخی، هنری، زبانی و فرهنگی انسان» در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی خانه‌ی هنرمندان ایران، نشست «کاربرد علم ژنتیک در شناسایی و رمزگشایی ریشه‌های تاریخی، هنری، زبانی و فرهنگی انسان» یک‌شنبه 29 فروردین در خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

ژنتیک

امروزه با استفاده از روش‌هاي نوين علم ژنتيك ، دانشمندان مي توانند با تغييرات بوجود آمده در گنجينه ژنتيك افراد يا همان مولوكول DNA ، به گذشته آنان پي ببرند. اين تغييرات (جهش ها) به آهستگي و در گذر زمان صورت پذيرفته‌اند و همانند يك ساعت زيستي، زمان مهاجرت نياكانمان را از نقطه‌اي به نقطه ديگر مشخص مي‌سازند. از اينرو هريك از افراد در درون سلولهاي بدن خود، زمان‌سنج و مسيريابي دارند كه مسيرهاي مهاجرت اجداد پدري و مادري‌شان را در مقياس زمان نشان مي‌دهند. با شناسايي سرزمين‌هاي مسير مهاجرت و به دنبال آن، كاوش‌هاي باستان‌شناسي، مي‌توان پيش‌بيني كرد كه نياكانمان از چه ابزارهايي براي زندگي استفاده مي‌كرده‌اند. همچنين زمان استفاده از نخستين آلات موسيقي، پيدايش و تكامل نقاشي، هنر، سيستم‌هاي نگارشي و زبان احتمالي را تخمين زد.

در اين نشست نگاهي اجمالي خواهيم داشت به علم ژنتيك و ارتباط آن با علوم پزشكي، باستان شناسي، تاريخ، زبان شناسي و هنر.

علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند یک‌شنبه 29 فروردین ساعت 17 به سالن استاد امیرخانی خانه‌ی هنرمندان ایران مراجعه فرمایند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?