هفته تئاتر ایران در آلمان برگزار می‌شود
کارگاه ‌آموزشی تئاتر ویژه هنرجویان ایرانی در فرانسه

کارگاه ‌آموزشی تئاتر ویژه هنرجویان ایرانی در فرانسهReviewed by لیلا فتح الله پور on Nov 21Rating:

هنردستان: جعفر مهیاری کارگردان و سرپرست گروه تئاتر “زندگی” با بیان توضیحاتی در مورد تازه ترین فعالیت‌های اجرایی این گروه گفت: طبق توافق صورت گرفته میان گروه تئاتر “زندگی ” و کمپانی فرانسوی “لیتو کاکس” کارگاه‌های آموزشی با حضور هنرمندان ایران و فرانسه، در این کشور برگزار خواهد شد.

او با تاکید بر تحکیم و ایجاد تعاملات فرهنگی بیان کرد: طبق فراخوانی که اعلان خواهد شد از سوی گروه، کارگاه‌های متفاوتی در زمینه بازیگری، حرکت، صدا، موسیقی، ویدیوآرت و… به مدت 24 روز در کشور فرانسه برگزار خواهد شد کارگاه‌هایی که ماحصل آن تولید اثری مشترک و اجرای عمومی آن در فرانسه خواهد بود.همچین قصد داریم این اثر نمایشی را در ایران هم اجرا کنیم.

مهیاری در رابطه با انتخاب افراد متقاضی برای شرکت در این کارگاه‌های آموزشی عنوان کرد: این انتخاب بر اساس تجربه و تخصص افراد به خصوص رشته تحصیلی آنهاست؛ اولویت ما با دانشجویانی است که از تجربه اجرایی برخوردارند. البته ممانعتی برای حضور سایر علاقمندان وجود ندارد اما اولویت ما با این افراد و بعد از آن کسانی است که از تجربه اجرا برخوردارند.

این کارگردان تئاتر در رابطه با این اجرای مشترک بیان کرد: در حال حاضر کلیتی برای این اجرا در نظر داریم؛ اما با توجه به اینکه فعالیت ما به صورت کارگاهی است، طبیعتا متود و روش‌هایی که برای کارگاه در نظر می‌گیریم تاثیرگذار خواهد بود.

او همچنین با اشاره به اجرای دیگری در کشور فرانسه خاطرنشان کرد: بهمن‌ماه امسال اثری با عنوان “فراتر از کلمات” را با همراهی یک کمپانی فرانسوی تولید کردیم که این اجرا فروردین‌ماه سال آینده در شهرهایی چون لیون، مارسی و پاریس به صحنه خواهد رفت. سعید ابک از ایران و بیات قیس از فرانسه بازیگران این نمایش‌اند.

مهیاری همچنین در رابطه با برگزاری هفته تئاتر ایران در آلمان گفت: خرداد ماه سال آینده هفته‌ای به نام تئاتر ایران در آلمان برگزار می‌شود. در این هفته چهار گروه نمایشی و دو گروه موسیقی به صحنه خواهند رفت. البته اجراهای پرده خوانی، نقالی و خیمه‌شب بازی را هم خواهیم داشت. در حال حاضر مشغول انتخاب آثار برای حضور در این هفته فرهنگی هستیم.

او در پایان گفت: به زودی با نمایش “مرز” کار مشترک ایران و آلمان که خردادماه در تهران اجرا رفت در جشنواره بین‌المللی کودک و نوجوان همدان به صحنه خواهیم رفت. در این نمایش سعید ابک، برند استولبرگر، آناهیتا صفی خانی، کریستینا فورستر و مرصاد رحمتی (بازیگر کودک) حضور دارند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?