زیر بازارچه کتاب/ هفته سوم تیر 95
کتاب بهرام بیضایی به میان پرفروشها آمد

کتاب بهرام بیضایی به میان پرفروشها آمدReviewed by Khademi on Jul 16Rating:

هنردستان: هفته سوم تیرماه و پرفروش های این هفته نشان می‌دهد یک کتاب باتوجه به تئاتر بهرام بیضایی به میان پرفروش‌ها آمده است.

به گزارش هنردستان؛ هفته گذشته به دلیل تعطیلات پایانی ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر این گزارش منتشر نشد، اما به نظر می‌رسد در این تعطیلات هفته منتهی به این گزارش فروش کتاب در سراسر کشور رضایت بخش بوده و برخلاف آنچه در هفته های گذشته از عدم اعلام پروفروش‌ها خبرداده می‌شد اما کمتر کتاب‌فروشی در این هفته بود که آثار پرفروش خود را اعلام نکرد.

کتاب

این گزارش می افزاید. کتاب مدافعان حرم که هر مجلد آن به یک شهید اختصاص دارد و به تازگی منتشر شده یکی از آثاری است که با استقبال همراه شده است.

این اثر از سوی انتشارات روایت فتح روانه بازار کتاب شده و برخی از کتابفروشی‌هایی که با آنها تماس گرفته می‌شد از سراغ مخاطبان درباره این کتاب خبر می‌دادند و خواهان ارسال اثر به سراسر کشور بودند. «دیدار پس از غروب» مربوط به زندگی شهید مهدی نوروزی است که جلد نخست را تشکیل می‌دهد.

ردیف عنوان کتاب
کتاب اول رویای نیمه شب_ کتاب
کتاب دوم ملاقات در شب آفتابی
کتاب سوم گامهای سلوک _ شهرضرب المثل ها

رویای نیمه شب، ملاقات در شب آفتابی هم از جمله آثاری هستند که قطعا مخاطبان در مورد آنها بسیار شنیده‌اند که در میان پرفروش‌ها هم رخ نشان داده است.

«نمایش ضربت زدن» که حدود 15 سال قبل توسط بهرام بیضایی نوشته شده، تاکنون اجرا نشده بود چندی پیش به کارگردانی محمد رحمانیان به روی صحنه رفت؛ این نمایش درباره شخصیت و ضربت خوردن امیرالمؤمنین حضرت علی (ع) است که در کنار آن داستان دیگری هم با محوریت یک نمایشنامه‌نویس و گروهی تئاتری برای نگارش داستانی درباره حضرت امیرالمومنین (ع) شکل می‌گیرد.

این اثر نمایشی موجب شد کتاب مجلس ضربت زدن نیز در میان پرفروش‌ها دیده شود.

ردیف عنوان نویسنده
نویسنده اول فاضل نظری
نویسنده دوم حجت‌الاسلام ابهری
نویسنده سوم مظفر سالاری

رمان آدمخوار که در قالب داستانی به موضوع حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری پرداخته همزمان با سالگرد این رویداد تلخ و غمبار و روز قلم منتشر شد.

این کتاب که محصول همت و همکاری مشترک حوزه هنری و بنیاد شهید استان فارس است توسط بیژن کیا نوشته شده است.

رمان «آدمخوار» با دید داستانی به واقعه 12 تیر سال 67 پرداخته و نخستین کتابی است که با دیدی داستانی به این ماجرا پرداخته و زوایای پنهان این ماجرا را از زبان یکی از مسافران این پرواز بیان می‌کند.

ردیف عنوان ناشر
ناشر اول سوره مهر
ناشر دوم کتابستان معرفت
ناشر سوم نشر معارف_ بوستان فدک

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?