در مرکز صبا؛
کتاب علی‌اکبر ولایتی انیمیشن شد

کتاب علی‌اکبر ولایتی انیمیشن شدReviewed by آزیتا لاجوردی on May 24Rating:

هنردستان: مجموعه انیمیشن «یکی بود یکی نبود سرزمین من ایران بود» بر اساس کتاب «پویایی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» نوشته علی اکبر ولایتی در مرکز صبا تولید شد.

2085443

به گزارش هنردستان به نقل از مهر، مجموعه انیمیشن «یکی بود یکی نبود سرزمین من ایران بود» بر اساس کتاب «پویایی فرهنگ و تمدن اسلام و ایران» نوشته علی اکبر ولایتی در ۵۰ قسمت ۱۵ دقیقه ای به تهیه کنندگی امید نجیب زاده و کارگردانی روانبخش صادقی در مرکز صبا تولید شد.

داستان این مجموعه ماجراهای پدر بزرگی را به تصویر می کشد که در زمان حال برنامه ای کامپیوتری برای آشنایی بچه ها با تاریخ و تمدن ایران نوشته و بر اساس اتفاقاتی دو نوه او مریم و بهمن وارد برنامه شده و در دل تاریخ قرار می گیرند. پدر بزرگ سعی در برگرداندن آنها دارد و در این حین دوره های مختلف تاریخی را مرور می شود و با بچه ها پیش می رود و با مشاهیر آشنا می شوند.

مجموعه انیمیشن «یکی بود یکی نبود سرزمین من ایران بود» در این ۵۰ قسمت به دوره زکریای رازی می رسد و بنا است سریال ادامه داشته باشد.

ماجراهای داستان این مجموعه از ابتدای تاریخ ایران و ورود آریایی ها به سرزمین های ایران شروع می شود و سیر تاریخ به صورتی که وفادار به اتفاقات است در دل داستان پیش می رود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?