«کتاب های قفسه آبی» و «جهان تازه داستان» منتشر شدند

«کتاب های قفسه آبی» و «جهان تازه داستان» منتشر شدندReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 29Rating:
به گزارش هنردستان: «کتاب های قفسه آبی» و «جهان تازه داستان» عنوان ۲ مجموعه است که نشر چشمه تعدادی از کتاب‌های خود را تحت نام این مجموعه‌ها به چاپ می رساند و به تازگی ۲ عنوان جدید از هر مجموعه به چاپ رسیده است.

«وضعیت بنفش» نوشته امیررضا مافی و «مرد لاابالی بادکنک قرمزم را سوراخ می‌کند» نوشته علیرضا اجلی دو کتابی هستند که در مجموعه «کتاب‌های قفسه آبی» به چاپ رسیده‌اند. هر دو کتاب رمان هستند و به قلم داستان نویسان جوان نوشته شده اند.

«وضعیت بنفش» با ۹۵ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۷۰ هزار ریال به چاپ رسیده است. «مرد لاابالی بادکنک قرمزم را سوراخ می کند» نیز با ۲۰۹ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۱۵۰ هزار ریال به چاپ رسیده است.

اما دو کتاب دیگری که در مجموعه «جهان تازه داستان» به چاپ رسیده اند، مجموعه داستان هستند. «زنگ هفتم» با عنوان فرعی «مجموعه داستان به هم پیوسته» نوشته محمدمنصور هاشمی یکی از این کتاب هاست. نویسنده در ابتدای این کتاب دو توضیح زاید را به این ترتیب آورده است: اول این که هرگونه شباهت میان آدم های این قصه‌ها با آدم‌های واقعی به اندازه شباهت آدم‌های «قصه» به آدم‌های «واقعی» است. دوم این که به رغم نظر حضرت مولانا «قصه چون پیمانه» نیست. «دانه معنا» هم در خواننده است، در قصه نیست.

داستان های این کتاب، به ترتیب از «زنگ اول» شروع شده و به «زنگ هفتم» ختم می شوند.

«زنگ هفتم» با ۶۴ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۵۵ هزار ریال به چاپ رسیده است.

دیگر کتاب جدید «جهان تازه داستان»، «گزنه» نوشته حسن فرهنگ فر است. این کتاب ۱۳ داستان کوتاه را با اسامی زیر شامل می شود:

شاه بلوط، زنِ زیر تیر برق، اسمم سفیدرود است، درنگ، چِخه!، رنگ یشمی تیره، گزنه، تنها یک روایت دارد، تفاهم، هنوز زودزود تشنه ام می شود، رنگین کمان، شاخه های بید، تو اسمش رو چی می ذاری؟

این کتاب با ۱۰۵ صفحه، شمارگان هزار نسخه و قیمت ۸۰ هزار ریال منتشر شده است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

3 + نوزده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?