در نشست خبری در پردیس سینمایی ملت عنوان شد؛
کسی صدای «شهرزاد» را نشنید/نشست جنجالی شد

کسی صدای «شهرزاد» را نشنید/نشست جنجالی شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 23Rating:
هنردستان: نشست خبری عوامل سریال «شهرزاد» با خبرنگاران رسانه‌ها به حاشیه کشیده شد.
به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان نشست خبری مجموعه نمایش خانگی «شهرزاد» در پردیس سینمایی ملت در نهایت بی‌نظمی برخلاف تدابیری که عوامل و دست اندارکاران این سریال اندیشیده بودند، برگزار شد.

کسی صدای «شهرزاد» را نشنید/جنجال در نشست خبری یک سریال
در ابتدای مراسم که قرار بود هنرمندان، خبرنگاران و اهالی رسانه حضور داشته باشند با ازدحام جمعیتی که اصلاً قرار نبود در این مراسم حضور داشته باشند، اتفاق افتاد.
ازدحام جمعیت غیر رسانه ای در این نشست به حدی بود که باعث شد نهایت بی‌نظمی در خلال این برنامه پدید آید و شرايط به گونه اي پيش مي رفت كه به سختي مي شد صداي بازيگران حاضر در نشست را شنيد .
از دیگر حواشی این برنامه ترک این مراسم توسط اهالی رسانه و مطبوعات بود که تقاضاي طرح سوال از عوامل مجموعه را داشتند كه به آنها وعده پرسش و پاسخ پس از نمايش اثر را دادند و وقتي يكي از خبرنگاران عنوان كرد كه پس از نمايش مجموعه ، زمان مناسبي براي اين كار نيست ، سعيد قطبي زاده مجري برنامه در پاسخ عنوان كرد كه “اين مشكل شماست” و همين موضوع موجب ناراحتي خبرنگاران و خروج آنها از سالن نشست شد.

کسی صدای «شهرزاد» را نشنید/جنجال در نشست خبری یک سریال
در این نشست حسن فتحی کارگردان «شهرزاد» گفت: خوشحال هستم که در جمع دوستان، بازیگران این سریال و عوامل پشت صحنه آن هستم. خیلی ساده، مختصر و کوتاه بگویم که روزی که ما و خانم ثمینی پای نگارش فیلم‌نامه نشستیم قرار بر این شد که پتانسیل بالای شبکه نمایش خانگی را ترفیع داده و به مخاطب عرضه کنیم.
وی افزود: قصد ما ساخت یک کار تاریخی و قصه‌ای بود که بتواند با مخاطب خانگی ارتباط تنگاتنگی برقرار کند که خوشبختانه با عوامل حرفه‌ای و تهیه‌کنندگان خوب جامعه تحولی به خود گرفت و خوشحالم که از این سریال استقبال کردند. البته استقبال خوب مخاطبان را پیش‌بینی می‌کردیم به این دلیل که در ساخت این سریال کم فروشی نشد و از تمام ظرفیت‌ها و امکانات به بهترین شکل استفاده کردیم.
در ادامه علی نصیریان بازیگر اصلی سریال «شهرزاد» عنوان کرد: انگیزه برای ساخت آثار پرمخاطب وجود دارد منتهی باید شرایط مساعد مهیا باشد. در توفیق این اثر یک گروه منسجم و حرفه‌ای و دو عامل بسیار مهم یعنی حسن فتحی به عنوان کارگردان و تهیه‌کنندگان خوب این سریال دخالت داشت.
وی افزود: مسئله دیگر در ساخت یک اثر جذاب و دیدنی حمایت از بخش خصوصی است که به نظر من با قوی کردن این بخش می‌توانیم به نتایج مطلوبی در خصوص ساخت آثار تصویری برسیم. پس نتیجه می‌گیریم که دولت باید از این عرصه کناره‌گیری کند و تمام اختیارات را به بخش خصوصی واگذار کند.

کسی صدای «شهرزاد» را نشنید/جنجال در نشست خبری یک سریال
نصیریان عنوان کرد: «شهرزاد» الگو و نمونه یک سریال خوب است که باید تولید این‌گونه آثار در دستور کار قرار بگیرد. امیدوارم توفیق همکاری مجدد با فتحی را پیدا کنم چون نقشی که در این سریال بازی کردم سکوی پرتابی در زندگی هنری چند ساله من شد.
همچنین نغمه ثمینی یکی از نویسندگان سریال «شهرزاد» عنوان کرد: 28 مرداد سال 32 تاریخ بسیار مهمی در سرزمین ایران است و خاطره آن در افکار ما ایرانی‌ها باقی خواهد ماند و برای همیشه زنده است و هر لحظه امکان رخ دادن وقایع این‌چنینی وجود دارد پس این تاریخ همیشه ارزش این را دارد که به آن نگاه شود و این موضوع  ایده و انگیزه‌ای شد تا ما سراغ ساخت سریالی با این مضمون برویم. مطمئنم هر درامی که بر اساس این تاریخ نوشته شود موقعیت‌های پرتنش، جذاب و چند لایه‌ای را می‌توان از دل آن بیرون آورد.
در ادامه هادی رضوی یکی از تهیه‌کنندگان این سریال گفت: دولت باید در زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را حمایت کند اما متأسفانه جرات نمی‌کند قدم‌هایی در خصوص ساخت آثاری مانند «شهرزاد» بردارد، سریالی که  به خاطر موضوع آن می‌توان بازتاب گسترده و مثبتی در جامعه ایجاد کند.

کسی صدای «شهرزاد» را نشنید/جنجال در نشست خبری یک سریال
وی در خصوص سرمایه‌گذاری و سوددهی در ساخت سریال‌هایی مانند «شهرزاد» که با هزینه بالایی ساخته می‌شود، عنوان کرد: اگر این کار ضرر داشت به طور قطع انجام نمی‌دادیم چون گروهی حرفه‌ای فیلم‌نامه‌ای قوی و افرادی با اراده بالا پشت کار بودند. ترس از وجود ما رخت برکند و اراده‌ای شد تا «شهرزاد» را بسازیم.
وی عنوان کرد: فیلم‌سازان ما نباید از ساخت آثاری مانند «شهرزاد» ترس داشته باشند ، چون هم کار اقتصادی و هم کار فرهنگی را به بهترین شکل با ساخت چنین آثاری می‌توانیم انجام دهیم که به غیر از مخاطبان دولت و حکومت نیز از آن راضی خواهند بود.
در ادامه محمد امامی یکی دیگر از تهیه‌کنندگان فیلم در خصوص پخش خوب سریال «شهرزاد» و ارائه آن به مخاطبان عنوان کرد: شرکت پخش‌کننده «شهرزاد»، پخش «قلب یخی» و «قهوه تلخ» را نیز برعهده داشت و نمی‌توان گفت که دلیل موفقیت «شهرزاد» فقط پخش خوب آن بوده است بلکه کیفیت بالای محتوایی آن نقش بسزایی را در فروش این سریال ایفا کرد و از طرفی هفتگی پخش شدن آن و سر موعد مقرر ارائه دادن این اثر از دلایل موفقیت آن بود .
ترانه علیدوستی بازیگر سریال «شهرزاد» عنوان کرد: فرقی بین مدیوم‌ها برای من وجود ندارد همان طور که نقش‌ها برای من فرق نمی‌کند من این مرز را قائل نشدم که مدیوم در کار من تأثیر بگذارد چون هر نقشی برای من جزئیات خود را دارد در کل می‌گویم که اعتقادی به دسته‌بندی‌ها ندارم بلکه کار خوب از هر چیز برای من مهم تر است.

کسی صدای «شهرزاد» را نشنید/جنجال در نشست خبری یک سریال
وی افزود: «شهرزاد» کاری آموزنده، جذاب و پر از آزمون و خطا برای من بود و امیدوارم توانسته باشم نقش خود را به بهترین شکل به مخاطبان منتقل کنم.
وی عنوان کرد: اولین چیزی که باعث شد با پروژه «شهرزاد» همکاری کنم قصه خوبی بود که هر بازیگری علاقه‌مند به ایفای نقش  در آن بود. این سریال مانند رمانی بود که نمی‌توانستم آن را زمین بگذارم و این موضوع اولین نشانه برای جذب من در خصوص همکاری با «شهرزاد» شد.
علیدوستی عنوان کرد: نقش شهرزاد برای من صاحب یک فردیت و خواصی است که در نقش‌های زن در اکثر آثار سینمایی و تلویزیونی نمی‌بینیم به این جهت آن را از دست ندادم.

کسی صدای «شهرزاد» را نشنید/جنجال در نشست خبری یک سریال
در ادامه پریناز ایزدیار بیان کرد: واقعیت این جا است که  سعادت این را داشتم با فتحی از قبل تا به امروز کار کنم و از طرفی کار کردن با بزرگان با تجربه این سریال برای من بسیار جذاب بود و فکر می‌کنم بعد از سریال «شهرزاد» نسبت به قبل بازیگر بهتری هستم.
گلاره عباسی از دیگر بازیگران این سریال گفت: خوشحالم که به خاطر سریال «شهرزاد» در این جا حضور دارم و اگر بازی هم نمی‌کردم به خاطر شرافتش باز هم آن را می‌دیدم.
وی افزود: حالا که «شهرزاد» را می‌بینم شاید بهتر بود با احتیاط بیشتری سمت نقش می‌رفتم  اما در کل باید بگویم که کار با فتحی بسیار خوب و آموزنده بود و در پرونده کاری من ماندگار خواهد شد.
از عوامل سریال «شهرزاد» که در این نشست حضور پیدا کرده‌ بودند می‌توان به حسن فتحی کارگردان، سید محمد امامی تهیه کننده و سرمایه گذار، ترانه علیدوستی، پریناز ایزد یار، علی نصیریان اشاره کرد.
۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

هجده + 9 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?