کلوز آپ کیارستمی در میان بهترین‌های آسیا

کلوز آپ کیارستمی در میان بهترین‌های آسیاReviewed by آزیتا لاجوردی on Aug 15Rating:

هنردستان: برگزارکنندگان جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان به مناسبت بیستمین سالگرد این رویداد سینمایی فهرست بهترین فیلم‌های تاریخ سینمای آسیا را منتشر کردند.

به گزارش هنردستان به نقل از وبسایت رسمی جشنواره پوسان، پروژه «100 سینمای آسیا» با همکاری جشنواره بین‌المللی فیلم پوسان و مرکز سینمایی پوسان برای توجه به ارزش‌های سینمای آسیا انجام شده است.

فهرست بهترین فیلم‌های آسیایی هر پنج سال روزآمد می‌شود تا یک راهنما برای ارزش‌های زیبایی‌شناختی و تاریخ سینمای آسیا و کشف شاهکارهای پنهان و کارگردان‌های با استعداد آسیایی باشد. برای این پروژه 73 چهره شاخص در حوزه سینما از جمله جاناتان رزنبام منتقد فیلم، مدیران جشنواره‌های سینمایی معروف و کارگردانانی چون بونگ جون- هو و آپیچاتپونگ ویراستاکول 10 فیلم برتر سینمای آسیا را انتخاب کردند که حاصل کار 113 انتخاب و 106 کارگردان (شامل رده‌های مشترک) است که در فهرست نهایی 100 قرار گرفته‌اند.
کیارستمی در فهرست 10 کارگردان برتر نیز پس از یاسوجیرو اوزو و هو سیائو-سین در رده سوم قرار گرفته است. آکی‌را کوروساوا، ساتیا‌جیت رای، وونگ کار وای، آپیچاتپونگ ویراستاکول، جیا ژانگ‌که، کنجی میزوگوشی و ادوارد یانگ دیگر کارگردانان برتر سینمای آسیا هستند.
۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دو × یک =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?