فرشته نوبخت:
«کمی مایل به سرخ» در دولت جدید مجوز می‌گیرد

«کمی مایل به سرخ» در دولت جدید مجوز می‌گیردReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 1Rating:

هنردستان: فرشته نوبخت از رمان جدید خود به نام «کمی مایل به سرخ» سخن گفت. او همچنین کار تبدیل رمان «سیب ترش» به فیلمنامه را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

«کمی+مایل+به+سرخ»+در+دولت+جدید+مجوز+می‌گیرد

به گزارش هنردستان فرشته نوبخت (نویسنده) به رمان جدید خود به نام «کمی مایل به سرخ» اشاره کرد و گفت: این رمان را قرار است نشر چشمه منتشر کند و چیزی نزدیک به یک ماه است که برای دریافت مجوز به ارشاد فرستاده شده است. فکر نمی‌کنم رمان مشکلی برای دریافت مجوز داشته باشد.

او درباره‌ی مضمون «کمی مایل به سرخ» ادامه داد: مضمون این رمان درباره‌ی مرگ و عشق است. در واقع نقطه‌ی پررنگ در این کار، که دغدغه‌ی هر آدمی است؛ مرگ و عشق است. «کمی مایل به سرخ» یک داستان اصلی دارد و در کنار آن، چند خرده روایت هم پیش می‌رود.

این نویسنده با بیان اینکه شخصیت اصلی رمان یک روزنامه‌نگار است؛ گفت: این شخصیت، با مسئله‌ی مرگ درگیر می‌شود و درگیری او با این مسئله‌، باعث می‌شود که با زندگی، دچار چالش شود و در آخرِ داستان،‌ این شخص به کلی تغییر می‌کند. در واقع فکر کردن به مرگ، چارچوب‌های زندگی او را تغییر می‌دهد.

نوبخت ادامه داد: این رمان هم مانند رمان «سیب ترش» دارای نگارش ساده‌ای است که البته در اثر «کمی مایل به سرخ» سعی کردم به نگارش ساده‌تری برسم. در نگارش این رمان، تلاشم بر این بود که تمرکزم روی محور اصلی داستان باشد نه فرم آن.

او با اشاره به فعالیت‌های اخیر خود افزود: در حال حاضر روی تبدیل کردن رمان «سیب ترش» به فیلمنامه کار می‌کنم و این روزها سخت درگیر این موضوع هستم. از آنجایی که عادت به موازی کاری دارم یک رمان هم در دست دارم که کار نگارشِ اولیه‌ی آن به پایان رسیده است و به دنبال فرصتی هستم که بین کارهایم بتوانم این رمان را به یک جایی برسانم.

نویسنده‌ی رمان «سیب ترش» ادامه داد: در این رمان، دغدغه‌ام پرداختن به زنان بی‌سرپرست است. این رمان را همزمان با رمان «کمی مایل به سرخ» آغاز کردم و کارِ نگارش اولیه‌ی آن تمام شده و تنها نیاز به یک بازنویسی دارد. در دولت قبل برای انتشار آن نگرانی‌هایی داشتم که ممکن است مجوز نگیرد، اما در دولت جدید می‌توانم کار را منتشر کنم. برای این کار تحقیقات زیادی کرده‌ام و با یک بازنویسی، کار آماده‌ی انتشار است.

نوبخت درباره‌ی فیلمنامه‌ی «سیب ترش» بیان کرد: این فیلمنامه فعلا در مراحل ابتدایی است و مواد اولیه‌ی کار را درآورده‌ام. این یک کار اقتباسی محسوب می‌شود و فکر کردم، به دلیل فرم خاصی که دارد، هیچ‌کس جز خودم نمی‌تواند آن را به فیلمنامه‌ تبدیل کند. قطعاً وضوحی که در رمان وجود دارد، در فیلم وجود ندارد و همین است که کار برگرداندن رمان به فیلمنامه را سخت می‌کند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

2 × 1 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?