23 دی ماه تا 1 بهمن؛
کنگره 2 هزار شهید هنرمند برگزار می‌شود

کنگره 2 هزار شهید هنرمند برگزار می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jan 12Rating:

هنردستان: مدیر گروه تولیدات تلویزیونی بسیج صداوسیما با بیان اینکه کنگره ملی 2 هزار شهید هنرمند از 23 دی ماه لغایت 1بهمن ماه برگزار می‌شود، گفت: شهدای هنرمند افراد موثر و سازنده‌ای بوده و می‌توانند الگوی مناسبی برای جوانان ما باشند.

به گزارش هنردستان حجت الاسلام علیرضا رستگاران مدیر تولیدات تلویزیونی بسیج صدا وسیما با بیان نامگذاری بخش فیلم و سینما کنگره با عنوان جاودانه های نور و تصویر، گفت: در این کنگره علاوه بر معرفی و قدردانی از خانواده های شهدا، آنها را به نسل جدید و هنرمندانمان معرفی می کنیم تا با الگو گرفتن و ادامه دادن راه آنها بتوانیم به گفتمان های انقلاب اسلامی که آرمان‌های ما هستند، نزدیک‌تر بشویم.
وی با بیان هدف از برگزاری این قبیل مراسم‌ها تصریح کرد: با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان هنرمند خصوصاً شهیدانی که در عرصه فیلم و سینما فعالیت داشتند و به لحاظ داشتن شخصیت هنری و معنوی، برای جامعه هنری و جوانان امروز می تواند تاثیر به سزایی داشته باشند، زیرا اینها افرادی موثر و سازنده ای بوده اند و می تواتند الگوی مناسبی برای جوانان ما باشند.
حجت الاسلام رستگاران در ادامه به تاثیر برگزاری همچنین مراسم هایی بر روی نسل جوان گفت: نسل جدید با الگو گرفتن از شهدا و فضاسازی که ایجاد می شود می تواند روح حماسه ای و عشق نسبت به میهن و اسلام را در دل‌های جوانان ما زنده کند.
مدیر گروه تولیدات تلویزیونی بسیج صداوسیما با اشاره به وجود نهادهایی که در برگزاری این کنگره همکاری می‌نمایند افزود: همه همکاران ما در سازمان بسیج صدا و سیما به صورت تمام وقت فعال بوده و کمیته هایی را تشکیل داده اند که این کمیته ها از قبیل کمیته روابط عمومی، کمیته پشتیبانی و تشریفات و کمیته پخش و پوشش رسانه ای که در این بین وظیفه ما پوشش دادن بخش فیلم و سینما کنگره است.
وی در پایان به اسامی شهیدانی که در عرصه فیلم و سینما فعال بودند اشاره کرد و با معرفی شهیدانی از قبیل حسن هادی که در واحد مرکزی خبر مشغول به کار بود، شهید کریمی معیر خبرنگار و تصویربردار در هشت سال دفاع مقدس، احمد آریایی خبرنگار و گزارشگر که در جبهه ها کار ارسال گزارش خبر را برعهده داشت و شهید مهدی فلاحت پور که در دوران دفاع مقدس در جبهه بودند و بعد از جنگ برای تهیه گزارش و فیلم به لبنان رفته و در آنجا به مقام شهادت نایل می شود پرداخت.
کنگره ملی 2000شهید هنرمند از 23 دی ماه لغایت 1بهمن ماه برگزار می‌شود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

پانزده − 13 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?