پس از استعفای سردبیران مختلف
کوچک سازی به مدیر مسئول سینماپرس رسید/ برادرِ گبرلو هم رفت

کوچک سازی به مدیر مسئول سینماپرس رسید/ برادرِ گبرلو هم رفتReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 9Rating:

هنردستان: سعید الهی پس از ۳۰ ماه فعالیت از مدیر مسئولی و سردبیری سینماپرس در حالی کناره گیری کرد که پیش از وی این پایگاه خبری شاهد استعفاهای سردبیران مختلفی چون علی افشار، عباس کریمی و شاهین امین بود.

 هنردستان: مصطفی زبرجد/ سعید الهی در گفتگویی با  سینماپرس گفت: بحث جدایی از سینماپرس را بنده از آغاز نیمه دوم امسال مطرح کردم اما به جهت ضرورت و حساسیت لازم در عرصه اطلاع رسانی و تحلیل رویدادهای سینمایی، موضوع از طریق مسئولان امر به بعد از برگزاری جشنواره فیلم فجر موکول شد.

وی توضیح داد: پس از جلسات و گفتگوهای مکرر با هیات امنای محترم جامعه اسلامی هنرمندان و در راس آنها جمال شورجه رئیس جامعه و صاحب امتیاز سینماپرس، دوستان بزرگوارم متقاعد شدند که بنده مسئولیت حقوقی و اجرایی این شبکه خبری را به خودشان و یا فرد دیگری واگذار کنم.

سعید الهی که برادر کوچک محمود گبرلوست ادامه داد: سینماپرس با وجود راه اندازی از سال ۸۸ اما در طول ۳۰ ماه اخیر، به جهت نگاههای کارشناسی و تحلیل های مستمر و البته نقادانه نسبت به فضای سینمای کشور، اگرچه با کمترین امکانات و تسهیلات سازمانی در قیاس با خیلی از رسانه های مشابه، موفق به جلب نظر مخاطب هدف خود شد، لیکن تراکم کاری آن که دیگر خارج از توان فکری و جسمی بنده است، امکان ادامه همکاری من با این رسانه را نمی دهد.

وی افزود: البته علاقمندی به فعالیت در حوزه رسانه های مکتوب و آرامش حاکم بر این نوع رسانه ها و در عین حال چند پیشنهاد اجرایی نیز موجب شد تا به رغم علاقه فراوان به مواضع قانونی، حق مدار و عدالت محور سینماپرس، مجبور به ترک این رسانه شوم.

این کارشناس ارتباطات و رسانه در پایان با بیان اینکه نگاه انتقادی سینماپرس همیشه بر پایه رسالت مطبوعاتی این رسانه استوار بوده و نه سلیقه های شخصی عوامل آن، ابراز امیدواری کرد که مسئولان مربوطه با جلب حمایت های مالی بیشتر نسبت به بهینه سازی ساختار این رسانه تاثیرگذار اقدام نموده و سینماپرس نیز همچون گذشته، یاری بخش اهالی فهیم و پرتلاش سینما در طرح نظرات و احقاق حقوقشان از مراجع مربوطه باشد.

لازم به ذکر است از زمان ورود الهی به سینما پرس و اجرای سیاستهای وی در این پایگاه خبری، تعدیل نیروها و کوچک سازی به تدریج انجام شد تا اینکه در نهایت به خود وی رسید.

در طول فعالیت سینماپرس تا به امروز چهره های رسانه ای مختلفی چون رضا صائمی، رضا استادی، الهام نادری، محمد اطراقچی، مازیار فکری ارشاد، محمد تقی فهیم، جبار آذین، الهام کریمی و شهرام خرازی ها با این رسانه همکاری داشته اند. همچنین سید صابر امامی و سید احمد دانش مدیران قبلی سینماپرس پیش از الهی بودند.

صاحب امتیاز پایگاه خبری سینماپرس هیات اسلامی هنرمندان است که در آن چهره هایی چون جواد شمقدری، جمال شورجه و علیرضا سچاد پور حضور دارند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?