رضا توکلی درگفت و گو با هنردستان:
کیمیا مخاطبان را غافلگیر می‌کند/ بازیگران حرفه‌ای منزوی شده‌اند

کیمیا مخاطبان را غافلگیر می‌کند/ بازیگران حرفه‌ای منزوی شده‌اندReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 4Rating:

هنردستان: سیستم بی در و پیکر و نابسامانی در بازیگری پدر بازیگران واقعی سینما را در آورده است. یک سری از بازیگران در جایگاهی قرار گرفته اند که جایگاهشان نیست و بازیگران قدرتمند به انزوا رفته اند و حضور ندارند.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ رضا توکلی بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون در خصوص کار در «کیمیا» گفت: با توجه به سابقه بازی در سریال های پر مخاطب چون «زیرزمین» و «او یک فرشته» بود با یک پیشینه خوب در عرصه بازیگری کار در کیمیا را شروع کردم که با توجه به تفاوت نقش خوشحالم که برای مردم باورپذیر بود و بعد از سه چهار قسمت از پخش «کیمیا» مردم در خیابان مرا ساواکی صدا می‌زنند.

وی افزود: طبیعتا تجربه بازیگری، نگاهها به محیط پیرامون،لحظات زندگی، درک و تصاویر ذهنی در طول زندگی در ایفای نقش ها به بازیگر کمک می‌کند تا به راحتی نقش را ایفا کند و این در مورد من نیز صدق می‌کند که در کیمیا از عهده نقش ساواکی بر آیم.

1096372240108674895_1502639534

توکلی در خصوص شروع همکاری با پروژه کیمیا اظهار داشت: بعد از پیشنهاد جواد افشار و مطالعه فیلمنامه سوالی که شاید برای یک بازیگر در هر اثر پیش می‌آید در کیمیا برایم  اتفاق افتاد و آن این بود که آقای افشار چرا این نقش را به من پیشنهاد دادید؟

این بازیگر ادامه داد: جواد افشار در جواب سوال من پاسخ داد شما با نقش روحانی در او یک فرشته بود  و بعد از آن نقش متفاوت پاسبان در روزهای اعتراض  ذائقه مردم و سینمایی ها که کلیشه شدن در یک نقش بود تغییر دادی و سختی بازیگری به ویژه در نقش متفاوت را به مخاطب شناساندی بنابراین رسیدن به موقعیتی که شایسته شماست از نظر من این نقش است.

وی در خصوص سریال کیمیا و ادامه آن عنوان کرد: غافلگیری های متعدد و جذابی در سریال و در نقش ها در ادامه پخش برای مخاطب اتفاق خواهد افتاد که نتیجه تلاش و هنر عوامل فیلم چون نویسنده، کارگردان، بازیگران و سایر عوامل است تا مردم اثری متفاوت را ببینند. در واقع جدا از سختی نگارش اثر در موضوع انقلابی،هر قسمت از این سریال  نیز به اندازه یک تله فیلم سخت است و حاصل کار نویسنده خوب اثر مسعود بهبهانی و کارگردان که به لحاظ کارگردانی در فضاسازی و طراحی صحنه آن هم برای دوران نه چندiان دور و شناساندن به جوانان و مخاطب نا آشنا با سختی های زیادی روبروست.

توکلی در ادامه در خصوص بازیگری در این روزها عنوان کرد: سیستم بی در و پیکر و نابسامانی در بازیگری پدر بازیگران واقعی سینما را در آورده است.یک سری از بازیگران در جایگاهی قرار گرفته اند که جایگاهشان نیست و بازیگران قدرتمند به انزوا رفته اند و حضور ندارند.بازیگرانی که از لحاظ تاثیرگذاری یا آن بازیگر و دلنشین بودن ضعیف هستند باورهای تماشاگر را به بازی می‌گیرند و این مسئله نتیجه بدی برای سینما به همراه دارد.

وی گفت:البته مردم با هوش هستند و نقدهای خوبی از فیلم ها دارند که باید به آن افتخار کرد اما امیدوارم انسجام دهی در بازیگری و بازیگران برای اعتلای سینما و باورهای مردم اتفاق بیفتد.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نوزده + چهار =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?