به گزارش هنردستان: وزیر فرهنگ فرانسه از آغاز طرح توزیع کارت اعتباری «فرهنگ» برای استفاده جوانان این کشور از اماکن و مراکز فرهنگی مانند سینماها و تئاترها خبر داد. اعتبار هر کارت معادل ۵۰۰ یورو است.

 «فرانسواز نیسن»، وزیر فرهنگ و ارتباطات فرانسه اعلام کرد که اعتباری معادل ۵۰۰ یورو با عنوان کارت فرهنگ که از طریق یک برنامه روی موبایل نیز قابل اجرا و رهگیری است به طور آزمایشی برای جوانان ۴ استان در نظر گرفته شده است تا بتوانند از اماکن و مراکز فرهنگی از جمله سالن های سینما و تئاتر دیدن کنند.

این طرح که یکی از وعده‌های انتخاباتی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه بود، قرار است از ماه جاری میلادی به اجرا درآید. بعد از اجرای این طرح در ۴ استان Bas-Rhin, l'Hérault, la Seine-Saint-Denis  و Guyane وزارت فرهنگ و ارتباطات فرانسه در نظر دارد آن را از ماه مارس ۲۰۱۹ در سراسر فرانسه اجرا کند.

بر اساس این گزارش که رایزنی فرهنگی ایران در فرانسه آن را تهیه کرده و برای انتشار در اختیار مهر قرار داده است، طبق گفته وزیر فرهنگ و ارتباطات فرانسه، جوانان از سن ۱۸ سال می‌توانند از این طرح استفاده کنند. اعتبار این کارت ۵۰۰ یورو است و هزینه کلی این طرح حدود ۴۰۰ میلیون یورو برآورد شده است.