به گزارش خبرگزاری مهر، مسابقه کتاب‌خوانی الکترونیک دارکوب برای تشویق دانش‌آموزان به مطالعه کتاب الکترونیکی و آموزش کدنویسی اسکرچ، آغاز شده و تا پایان آذرماه امسال به گردآوری آثار و پروژه‌های متقاضی می‌پردازد.

متقاضیان شرکت در این‌رقابت، با بررسی تجربه‌هایی که از پروژه‌های تمرینی بدست می‌آورند، نزدیک به یک ماه فرصت دارند تا با تولید بازی و پروژه‌های آموزشی، مهارت خود را با دیگر همسالان خود به اشتراک گذارند.

این مسابقه با هدف ایجاد فضای شعف در آموزش کدنویسی، کمک در بسترسازی ساخت بازی ویژه نوجوانان، کمک به کار تیمی و ایجاد شور و نشاط در فضای آموزش کدنویسی توسط دبیرخانه طرح ملی آموزش کدنویسی به کودکان و نوجوانان در کشور، با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد فرهنگ‌سازی اقتصاد و دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، دانشگاه پیام نور و وزارت تعاون، کار و رفاه امور اجتماعی برگزار می‌شود.

طرح دارکوب( darkoobcode.ir)، طرحی در راستای آموزش و توانمندسازی کودکان و نوجوانان در زمینه کدنویسی است و در نظر دارد تا با همکاری با سازمان‌ها و نهادهای متولی و همچنین همراهی والدین، آینده روشنی را برای این گروه هدف رقم زند.

این‌مسابقه کتابخوانی از ۳ آذر شروع شده و مهلت ارسال پروژه‌های متقاضی به آن، تا ۳۰ آذر خواهد بود. در پایان این‌مسابقه به ۲۰ نفر از برگزیدگان جوایزی اهدا خواهد شد.

علاقه‌مندان به شرکت در این‌مسابقه باید برای دریافت کتاب مسابقه به پایگاه اینترنتی www.darkoobcode.ir مراجعه کنند.