هنردستان:سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی خراسان‌رضوی گفت: پیکر زنده‌یاد غلامرضا شکوهی، شاعر پیشکسوت مشهدی شنبه 14 مرداد‌ در مقبره شعرای توس به‌خاک سپرده می‌شود.

به گزارش هنردستان، محمد‌رحیم رهنما با اعلام این خبر افزود:...

به گزارش هنردستان، محمد‌رحیم رهنما با اعلام این خبر افزود: استاد غلامرضا شکوهی یکی از شاعران پیشکسوت مشهدی است که در حوزه شعر و ادب فارسی خدمات ارزنده‌ای به‌ارمغان آورده و با تربیت شاگردان زیادی بدنه شعر و ادبیات را در شهر مشهد و کشور تقویت کرده است.

وی افزود: باتوجه به خدمات ارزنده این شاعر نامی کشورمان پس از طی مراحل قانونی و ضوابط اداری، پیکر این شاعر آیینی روز شنبه 14مرداد 96 در مشهد تشییع می‌شود و در سپس در مقبره شعرای توس به خاک سپرده می‌شود.

 رهنما گفت: مراسم تشییع آن مرحوم از محل منزل این شاعر به‌سمت حرم مطهر‌ رضوی انجام می‌شود و پس از طواف در بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) برای خاک‌سپاری به مقبرةالشعرای شهر توس در جوار آرامگاه فردوسی منتقل خواهد شد.

غلامرضا شکوهی 10مرداد 96، پس از تجلیل در مراسم بخش ویژه شعر جشنواره امام رضا(ع)، در تهران در راه بازگشت دچار عارضه مغزی شد و پس از آن در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان رسالت تهران بستری شد و به اغما رفت. وی روز چهارشنبه 11 مرداد 96 درگذشت.

منبع:ایلنا