هنردستان : کتاب «مثل یک ببر بخواب» روایت از دختربچه‌ای که دلش نمی‌خواهد بخوابد از سوی نشر افق منتشر شد.

به گزارش هنردستان ، کتاب «مثل یک ببر بخواب» اثر مری لوگ با تصویرگری پاملا زاگرانسکی توسط اعظم لاریجانی ترجمه و روانه بازار کتاب شده است.این کتاب که توسط واحد کودک نشر افق (کتاب‌های فندق) منتشر شده .

 

به گزارش هنردستان ، کتاب «مثل یک ببر بخواب» اثر مری لوگ با تصویرگری پاملا زاگرانسکی توسط اعظم لاریجانی ترجمه و روانه بازار کتاب شده است.

این کتاب که توسط واحد کودک نشر افق (کتاب‌های فندق) منتشر شده درباره دختربچه‌ای است که دلش نمی‌خواهد بخوابد و به پدر و مادرش می‌گوید که خسته نیست. بنابراین نمی‌خواهد شب را بخوابد. پدر و مادر هم به او می‌گویند نخوابد ولی لباس خوابش را بپوشد و به قصه آن‌ها درباره حیوانات و یک ببر گوش بدهد.

این داستان برای بچه‌هایی نوشته شده که دلشان نمی‌خواهد بخوابند و در سال 2013 به عنوان بهترین کتاب تصویری برنده مدال نقره‌ای کلدکات شده است.

در قسمتی از این کتاب می خوانیم:

دخترک پرسید: «حلزون‌های کوچولو چطور؟» پدرش گفت: «آن‌ها توی لاک پیچ پیچی خود که مانند یک کیک حلقه ای زنجبیلی است، فرو می روند و می خوابند.» دخترک پرسید: «حتی خرس ها هم می خوابند؟» _ خرس‌ها عاشق خواب اند. آن‌ها زیر برف ها برای خودشان سوراخی درست می کنند و تمام زمستان همان جا می خوابند. دخترک گفت: «تمام زمستان؟ اینکه خیلی زیاد است.»...

کتاب قصه «مثل یک ببر بخواب» توسط نشر افق با قیمت 6 هزار 500 تومان در دسترس مخاطبان کودک و نوجوان قرار گرفته است.

منبع : فارس