Back to Top

مثل ورزش به هنر همگانی نیازمندیم/کالا شدن هنر در نظام سرمایه‌داری

منتشر شده در سه شنبه, 02 آبان 1396 15:14 چاپ

به گزارش هنردستان: حمید شانس هنرمند مجسمه‌ساز با جریان کالایی شدن اثر هنری مخالف و بر این باور است که هنر باید هشداردهنده فجایع در حال رشد باشد.

 در یکی از روزهای آخر تابستان سراغ هنرمندی رفتیم که بیشتر در زمینه مباحث نظری و فلسفی هنر شناخته شده است؛ هنرمندی که نام او و حضورش در هر رویداد هنر مجسمهسازی بر اعتبار و توفیق آن رویدادها می‌افزاید.

ادامه مطلب...

سینمایی که برای جوان‌ترهای غیرخودی اعتباری قائل نیست

منتشر شده در سه شنبه, 02 آبان 1396 10:46 چاپ

به گزارش هنردستان: سازنده فیلم «تمارض» با بیان اینکه فیلمش "هیچ شباهتی به فیلم‌های جریان اصلی سینما ندارد" از دغدغه‌های ساخت این نوع فیلم سخن گفت و انتقاداتی را به برخی عملکردهای گروه «هنر و تجربه» وارد دانست و تاکید داشت بر اینکه "در فضای کلی سینمایی ایران برای جوان‌ترهای غیر خودی معمولا اعتباری قائل نیستند."

«تمارض» که اولین تجربه کارگردانی عبد آبست است و جزو فیلم‌های تجربی به حساب می‌آید، تاکنون در جشنواره‌های بین‌المللی متعددی شرکت کرده و این روزها هم در سینماهای ایران در گروه «هنر و تجربه» حال اکران است.

ادامه مطلب...

صحنه حساس سریال را قطع و تبلیغ پخش می‌کنند

منتشر شده در دوشنبه, 01 آبان 1396 16:18 چاپ

به گزارش هنردستان: تهیه کننده و کارگردان سریال «پرواز در ارتفاع صفر» از سختی های کار در تلویزیون، سیاست ها و رویکردهای آن، چرخه تولید در سیما و... سخن گفتند.

 مینی‌سریال «پرواز در ارتفاع صفر» همزمان با هفته دفاع مقدس از شبکه یک سیما پخش شد که داستان آن در دهه ۶۰ روایت می شد و به زندگی یک خلبان می پرداخت و قصه هایی از خانواده ها و مشکلاتشان را در دوران جنگ روایت می کرد.

ادامه مطلب...

محمدحسین لطیفی: سینما با تبعیت از دستمزدهای نجومی بازیگران در تلویزیون، زمین خورد

منتشر شده در دوشنبه, 01 آبان 1396 11:25 چاپ

به گزارش هنردستان: محمدحسین لطیفی با بیان اینکه مدیران تلویزیون با هم رقابت دارند، گفت: مسؤولان، قیمت‌ها را در عرصه بازیگری نجومی و غیرمعقول کردند بنابراین زمانی که قیمت‌ها در تلویزیون بالا رفت، سینما هم افزایش قیمت پیدا کرد و حتی سینما بر سر همین ماجرا زمین خورد.

محمدحسین لطیفی کارگردان سینما و تلویزیون که سریال «سر دلبران» را در دست ساخت دارد، با اشاره به کیفیت آثار نمایشی در تلویزیون و عوامل تاثیرگذار بر آن، بیان کرد: من با صداقت می‌گویم که قبل از سریال «سر دلبران» در دو یا سه کار اخیر خود بسیار اذیت شدم به دلیل اینکه ۲۰ یا ۲۵ سال گذشت تا مسؤولان در جلسات صداوسیما به این نتیجه برسند که در سریال الف ویژه بالای دو یا سه دقیقه و نیم در روز فیلم گرفتن با کیفیت نخواهد شد؛ بنابراین در کار الف و ب بالای چهار دقیقه و نیم نباید فیلم گرفت. اما به دلیل مشکلاتی که از زمان احمدی‌نژاد به وجود آمد و هنوز تبعات خود را دارد، این نتیجه‌گیری را فراموش کردند.

ادامه مطلب...

روایت امیر جعفری از حسرت‌هایش و وضعیت امروز سینما

منتشر شده در دوشنبه, 01 آبان 1396 11:24 چاپ

به گزارش هنردستان: بهانه گفت‌وگو با امیر جعفری بیشتر صحبت درباره نقش‌آفرینی او در سریال «شهرزاد» و تجربه‌ای دیگر در کنار حسن فتحی بود، اما به حضورش در تئاتر و چگونگی انتخاب‌های سینمایی‌اش ختم شد.

امیر جعفری در بخشی از این گفت‌وگو درباره کیفیت فصل دوم سریال «شهرزاد» و حضور بازیگران تئاتری در آن سخن گفته است.

ادامه مطلب...

صفحه1 از8