به گزارش هنردستان: امیرعلی دانایی به زودی با دو فیلم "انزوا" و "آپاندیس" به سینماهای کشور می‌آید.

"انزوا" اولین فیلم بلند سینمایی مرتضی‌علی عباس‌میرزایی به عنوان تنها نماینده ایران در بخش رقابتی جشنواره کمرایمیج لهستان است و امیرعلی دانایی به عنوان بازیگر نقش اول آن حضور یافته است. دانایی علاوه بر این فیلم سینمایی "آپاندیس" به کارگردانی حسین نمازی را نیز در نوبت اکران دارد و هر دو فیلم قرار است به زودی به روی پرده سینماهای کشور بروند.

دانایی در گفتگو با خبرنگار هنرآنلاین درباره فعالیت‌های خود گفت: در حال حاضر چند پیشنهاد دارم که مشغول بررسی هستم وهنوز درباره هیچکدام تصمیم قطعی نگرفته‌ام.

این بازیگر که پس از کار کردن با کارگردان‌هایی چون داریوش مهرجویی، ضیاءالدین دری، سیروس الوند و بهروز افخمی حالا در  هر دو فیلم آماده اکرانش با کارگردانان فیلم اولی کار کرده است، درباره این تجربه بیان کرد:  "آپاندیس" و بعد از آن "انزوا" اولین تجربه همکاری من با کارگردانان کار اولی بود. در این دو فیلم هم نهایت تلاشم را کردم تا کار خوب باشد.  کار با کارگردانان فیلم اولی محاسنی دارد از جمله آن می‌توان به این نکته اشاره کرد که ورودشان باعث حضور ایده‌های نو در سینما می‌شود، به شرط آنکه با مطالعه باشند و فضای فیلمسازی را آنطور که باید بشناسند و به دنبال اثر گذاری بوده و تاثیرگذار کار کنند. 

وی ادامه داد: من هم در مقام بازیگر همه تلاشم را کردم تا کمکشان کرده و خروجی کار خوب و آبرومندی باشد.

دانایی در پاسخ به این سوال که آیا قصد بازگشت به تلویزیون را دارد یا خیر،عنوان کرد: من با "کلاه پهلوی" به تلویزیون آمدم و علاقه مندم که اگر قرار است در تلویزیون حضور دوباره داشته باشم در اثری با همان حد و اندازه حضور یابم. در حال حاضر چنین کاری تولید نشده است. حضور من در حوزه تصویر بستگی به فیلمنامه خوب دارد، پروژه‌ای که سر و شکلی درست داشته باشد می‌توان به آن فکر کرد و در آن حضور داشت. پرکاری قابلیت نیست، چرا که اگر قرار بود چنین باشد،  از اول سال تا امروز من هر روز  سر کار بودم و  یک روز هم بیکار نمی ماندم، اما ترجیحم این است که در کار خوب حضور داشته باشم. همانطور که گفتم فیلمنامه خوب بسیار اهمیت دارد وبازیگر را ترغیب می‌کند تا در یک اثر حضور داشته باشد.