یادداشت داریوش مهرجویی درباره عباس کیارستمی

یادداشت داریوش مهرجویی درباره عباس کیارستمیReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 5Rating:

هنردستان: مهرجویی نوشت: شب گذشته این خبر را شنیدم و تا صبح خواب نداشتم خیلی ناراحت و غمگین شدم. اصلاً این خبر را باور نمی‌کنم، چند روز پیش دیده بودم‌اش. شنیدم سکته کرده و ایست قلبی داشته مسئله اصلاً سرطان روده نبوده.

به گزارش هنردستان؛ شب گذشته این خبر را شنیدم  و تا صبح خواب نداشتم خیلی ناراحت و غمگین شدم. اصلاً این خبر را باور نمی‌کنم. چند روز پیش دیده بودم‌اش. شنیدم سکته کرده و ایست قلبی داشته مسئله اصلاً سرطان روده نبوده. می‌گویند اشتباهات پزشکی ولی فکر می‌کنم این‌ها همه شایعه است. با آقای امید روحانی صحبت کردم که دائماً کنار او بوده و دکتر متخصص بیهوشی است. گفت اصلاً چنین چیزی نبوده است و دکتر بیمارستان او را عمل کرده به دلیل یک مسئله کوچک به بیمارستان آرارات رفت که ازش عکس بگیرند. سالم بود، راه می‌رفت، حرف می‌زد، می‌خندید و پشت کامپیوتر کار می‌کرد.

داریوش مهرجویی

من در زمینه پزشکی تخصص ندارم اما فکر کنم ماجرا از وقتی شروع شد که انتقالش دادند به پاریس. چون قلبش از قبل ناراحت بود و با باتری کار می‌کرد. به نظرم پرواز هوایی طولانی در ارتفاع و چندین ساعت معطلی در فرودگاه ایده درستی نبود و نمی‌دانم چرا چنین کاری کردند دو روز بعد از انتقال به فرانسه بود که دچار ایست قلبی شد و این اتفاق افتاد.

نبودش برای سینمای ایران بزرگ‌ترین ضربه است. اما اینطور نیست که سینمای ایران متوقف شود کارهای کیارستمی چندان مورد توجه عموم مردم ایران نبود، چون نمی‌گذاشتند که فیلم‌هایش در ایران پخش شود.

خود فیلم‌ها هم طوری بود که سینماها زیر بارش نمی‌رفتند. کیارستمی فیلمساز خاص بود نه عوام. خودش می‌گفت فیلمی نمی‌ُسازد که مردم به سینما بیایند تا قلقلکشان شود، کیف کنند و همه چیز را از یاد ببرند. همه چیز از دلش می‌آمد، از حس و حالش. به کارش عشق می‌ورزید. یک آرتیست به تمام معنا بود. بدون هیچ ادا و اطوار و کینه‌توزی به همه کمک می‌کرد. به جوان‌ها اجازه می‌داد که دستیارش باشند. سناریوهایش را می‌خواند و کمک می‌کرد که سرمایه پیدا کنند. همیشه آدم خیری بود. اصلاً بخل، حسد و کینه‌توزی در ضمیر این آدم وجود نداشت. مهربان، خیرخواه و خوش‌مشرب. در زمان کار با عواملش خوب رفتار می‌کرد. حیف شد و برای رفتن خیلی زود بود.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?