یک میلیون جلد کتاب بین کودکان توزیع می شود

یک میلیون جلد کتاب بین کودکان توزیع می شودReviewed by Khademi on Sep 10Rating:

هنردستان: برای ترغیب به کتاب‌خوانی و به مناسبت روز جهانی کتاب، یک میلیون جلد کتاب یک پوندی میان کودکان در بریتانیا توزیع می‌شود.

به گزارش هنردستان؛ مسئولان برگزاری جشن سالانه کتاب‌خوانی در بریتانیا که از سال 1997 و در واکنش به کاهش استانداردهای خواندن و نوشتن در میان کودکان راه‌اندازی شد، اعلام کردند قصد دارند در سال آینده میلادی به مناسبت روز جهانی کتاب، یک میلیون نسخه کتاب یک پوندی بین کودکان توزیع کنند.

توزیع کتاب

سنت اهدای کتاب به کودکان حدود 90 سال است در منطقه کاتالونیای اسپانیا برگزار می‌شود و از سال 1995 از سوی یونسکو به یک رویداد جهانی تبدیل شده است.

هرساله تعدادی کتاب یک پوندی میان کودکان در بریتانیا توزیع می‌شود و در 19 سال گذشته تعداد این کتاب‌های اهدایی به 13  میلیون جلد رسیده است.

پس از این‌که امسال بیش از 783 هزار جلد کتاب یک پوندی به مناسبت روز جهانی کتاب در دوم مارس میان کودکان توزیع شد، قرار است تعداد این کتاب‌ها برای سال 2017 میلادی یه یک میلیون جلد برسد. البته کودکان می‌توانند به صورت مجانی و در ازای تحویل دادن ژتون‌هایی که در اختیار تمام مدرسه‌ها قرار گرفته این کتاب‌ها را دریافت کنند.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?