یک گالری در گرجستان نمایشگاهی از سر انسان برپا کرد

یک گالری در گرجستان نمایشگاهی از سر انسان برپا کردReviewed by Khademi on Jul 18Rating:

هنردستان: سرهای بزرگی که درک شما را از انسان تحریف می‌کنند.

به گزارش هنردستان؛ سرهای بزرگی در گالری‌های مشهوری مثل ساچی، لوور، و تیت مادرن، و موزه گانوسیان نصب شده‌اند، و این در حالیست که در واقعیت این سرهای واقعی نیستند که نصب شده‌اند.

نمایشگاه گرجستان

با اینکه ایده این سر‌ها، تنها بزرگنمایی آن‌ها بوده، این نمونه‌های ماهرانه به قدر کافی بی‌ثبات و نامرتب هستند که بیننده را احتمالا از احساس عمیق‌تری از رمز و راز مملو می‌کند، و این زمانی است که بینندگان درمی‌یابند که این سر‌ها واقعی هستند.

این عکس‌ها در واقع حسی از سرهای واقعی در گالری‌های کوچک هستند، که تزی گابونیا با عنوان «سر خود را داخل گالری قرار دهید» منتشر کرده است.

گالری‌های مینیاتوری به شیوه لیزری از پی وی، شیشه پلکسی، کاغذ و مواد دیگر بریده شده‌اند، و به تماشاکنندگان این امکان را می‌دهد که سر خود را به عنوان یک تکه هنری در کنار دیگر آثار هنری متعلق به هرست، روبن و لایتنستاین قرار دهند.

گابونیا این شیوه را با عنوان «مشتبه سازی» یاد می‌کند، که در آن سر انسان برای «ایجاد دیالوگ با مسائل هایپررئال» معرفی می‌شود.

تزی گابونیا، هنرمند گرجستانی، در صفحه شخصی خود درباره این پروژه اینطور می‌نویسند: «این پروژه تعاملی است و اجازه می‌دهد بازدیدکنندگان موزه‌ها، با قرار دادن سر‌هایشان در مدل‌های مینیاتوری گالری‌های مشهور دنیا، خود نیز جزیی از موزه و نمایشگاه باشند.

این نمایشگاه با هدف قابل دسترس کردن حوزه هنر برای همه از طریق ایجاد ساختارهای بزرگ برای مخاطبان، در تقابل با دیگر شیوه‌های معمول ایجاد شده است. از این طریق، گابونیا ایده جعل و هایپررئالیسم را در درون دنیای هنر بررسی می‌کند. ایده وی تقابل حقیقت و واقعیت و جعل و دروغ در دنیای معاصر است. با تمرکز بر مجازی کردن فرآیند هنری، وی به دنبال صنعتی‌سازی تولید هنر است و حذف نقش هنرمند به عنوان تنها خلق کننده اثر هنری.

با این پرسش ذهنی، وی به دنبال درک این موضوع است که چه چیزی هنر را از سایر امور متفاوت کرده و آن را جدای از دیگر حوزه‌های بصری روانه گالری‌ها و موزه‌ها می‌کند.

برای اطلاعات بیشتر درباره این گالری می‌توانید به صفحه، Tezi Gabounia مراجعه کنید.

منبع: ایلنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?