اعلام اسامی فیلم‌های جشنواره حقیقت

هنردستان: اعضای هیات انتخاب جشنواره در سه گروه مستندهای کوتاه، نیمه‌بلند و بلند، پس از بازبینی بیش از 1100 فیلم ارسالی به دبیرخانه جشنواره، 70 فیلم را برای رقابت در بخش مسابقه ملی «سینماحقیقت» برگزیدند.

به گزارش هنردستان؛ اسامی فیلم‌های منتخب بخش «مسابقه ملی» دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت [به ترتیب حروف الفبا] به این شرح هستند:

سینما حقیقت
فیلم‏های مستند کوتاه:
بخشی (رضا غلامی‎مطلق)، بدرود زاینده‌رود (بهروز ملبوس‌باف)، بن‌بست اول (آذر مهرابی)، به کجا می‏رویم (رضا مجلسی)، بهتر از زندگی (ماهان خمامی‎پور)، بی‎‏بازگشت (مرجان ریاحی)، پارک ملی (عباس یوسف‎شاهی)، پسین (سعیده شریعتی)، جمعه قالی (مهدی اسدی)، دو راهی (زهرا محسن‏زاده)، رماوند (حجت‌الله حافظی)، رو به فردا (سعید رسولی)، روزگار بهروز (ابوالفضل توکلی)، زمستان شمعدانی (لیلا احدی)، زندگی کور نیست (زهرا نیازی)، سلطان محمد نقاش (سیدوحید حسینی‎نامی)، شش چشم (محمد شیروانی)، غلام‎ رضا (مصطفی امامی)، قاب‌ها (کیوان مهرگان)، گروگر (مصطفی آل‌احمد)، ما دو زن هستیم (احمد رنجی)، مادر جزیره (سعید مازندرانی)، مجتمع لاله (کمیل سهیلی)، میراث گمشده (زنده‌یاد حامد خسروی)، یک کیلو بال مگس (رضا سبحانی)
فیلم‌های مستند نیمه‌بلند:
آثار عجم (حسن نقاشی)، آقا ولی (مهناز محمدی)، آن دو (ماجد نیسی)، اعتراض وارد نیست (فرناز و محمدرضا جورابچیان)، ایرانیان مرتد (حمید عبدالله‌زاده)، این یک جسد نیست (غلامرضا حیدری)، بامداران (مهدی ملک‎زاده)، پرندگان در سایه (حجت طاهری)، راه بی‌عبور (محمدرضا حافظی)، رویای آهنی (یاسر طالبی)، علی ممد (مسعود زارعیان)، کوپریتو (مهران فیروزبخت)، مردان ارباب جمشید (پگاه آهنگرانی و درنا مدنی)، مردی که فسیل شد (حامد سعادت)، مرز مه‌آلود (آتبین حسینی)، همجا (مهدی قنواتی)، والسی برای تهران (زینب تبریزی)
فیلم‎های مستند بلند:
آبی کم‎رنگ (آرش لاهوتی)، آقای هرتز (صادق داوری‎فر)، آوانتاژ (محمد کارت)، آهستگی (یاسر خیّر)، انحصار ورثه (محمدعلی شعبانی)، بزم رزم (سیدوحید حسینی‎)، پاپلی (مهدی زمانپورکیاسری)، پس از زندان (حسام اسلامی)، پنجاه سالگی (صبا ندایی)، پیاده در زمان (اعظم نجفیان و علی‎محمد قاسمی)، خوان بی‎خان (هادی معصوم‎دوست)، در جستجوی سندباد (رضا حائری)، در میان امواج (مینا کشاورز)، درد مشترک (فیما امامی و رضا دریانوش)، دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری (بهتاش صناعی‎ها و مریم مقدم)، رئیس‎الوزراء (سیدمحمدرضا هاشمیان)، زنانگی (محسن استادعلی)، زیمل بلوچستان (مازیار مشتاق‌گوهری)، سفر سهراب (امید عبدالهی)، صفر تا سکو (سحر مصیبی)، غزال ایرانی (وحید فرجی)، فوق ماراتن (سعید کشاورز)، قنات قصبه گناباد (سعید توکلی‎فر)، مردی که با خرگوش‌ها می‎رود (فرهاد بردبار)، مسافران (محمود رحمانی)، مکالمه با دیوار (وحید الوندی‌فر)، ننا (محمدرضا وطن‎دوست)، نیمه‎ی پنهان ماه (آزاده بی‎زارگیتی)
اعضای هیات انتخاب بخش «مسابقه ملی» دهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به این شرح هستند:پژمان مظاهری‌پور، مهدی باقری، مهدی بوستانی شهربابکی (مستندهای کوتاه)؛ سام کلانتری، آرش اسحاقی، مهدی شامحمدی (مستندهای نیمه‌بلند)؛ مهرداد زاهدیان، مهدی قربان‌پور، مهدی گنجی (مستندهای بلند)

عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان منتخب بخش مسابقه ملی جشنواره «سینماحقیقت» حداکثر یک هفته (تا پایان وقت اداری روز 17 آبان 95) فرصت دارند تا نسخه‌ی اصلی فیلم خود با کیفیت فول اچ دی، فرمت MOV، MXF، AVI، MPEG2، MP4 (H264) و زیرنویس انگلیسی را روی هارد، همراه با تیزر، آنونس، پوستر و عکس‌های فیلم و کارگردان، به دفتر جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نشانی تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول تحویل نمایند. تاخیر در ارائه‌ی نسخه اصلی فیلم به دبیرخانه جشنواره، به معنای حذف فیلم از بخش مسابقه ملی سینماحقیقت است.
لازم به ذکر است که اسامی فیلم‌های منتخب بخش جایزه شهید آوینی، خارج از مسابقه، مستند کشاورزی و خرد و تجربه [بازنشستگی] هم متعاقباً اعلام خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 14 تا 21 آذرماه 1395، با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?