اثر برگزیده هیات داوران جشنواره مونولوگ در تهران؛
اُموفاجیا با پنج اجرا در سالن قشقایی روی صحنه می رود

هنردستان: نمایش اُموفاجیا اثر برگزیده هیات داوران جشنواره مونولوگ «موندا» در دوم اجراهای خود از 28 مهر در قالب بخش پژوهش-اجرای سالن قشقایی به تعداد محدود 5 اجرا روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش هنردستان  این نمایش که توانست در اولین دوره عنوان اثر برگزیده هیات داوران، رتبه نخست کارگردانی و همچنین نامزد بهترین بازیگری زن از جشنواره مونولوگ «موندا» و همچنین در اجرای عموم خود استقبال مخاطبان را کسب کند از 28 مهر تا دوشنبه 3 آبان هر روز ساعت 16 (به جز یکشنبه 2 مهر ساعت 15) در سالن قشقایی تآترشهر اجرا خواهد شد.

photo_2016-10-21_12-57-27

نمایش «اُموفاجیا» بر این اساس و با نگاهی به نمایشنامه «توئستس» نوشته سنه‌کا؛ خطیب، سیاستمدار و نویسنده روم باستان، نوشته شده است. در کنار این نمایشنامه سنه‌کا، متن با نگاهی به جستاری از ژرژ باتای؛ فیلسوف و مردم‌شناس فرانسوی قرن بیستم با نام «شست پا» کامل می‌شود.

نمایشنامه‌ «اُموفاجیا» بر اساس مفهوم انتقامی خانوادگی و در نسبت با این آیین کهن پیش رفته و در اجرا با حفظ موقعیت محوری آن درام، خوانشی کاملا معاصر از این متن را شاهدیم؛ خوانشی زنانه و البته متفاوت از نیای اسطوره‌ای خویش..

در کنار این اجرا سخنرانی‌ها پژوهشی توسط پژوهشگران و اساتید دانشگاه حول موضوع جامعه، تآتر و خشونت به شرح ذیل برگزار خواهد شد.

علاقه مندان می‌توانند برای حضور در هرکدام از نشستها و دیدن اجراها، مبلغ ده هزار تومان به شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۹۰۴۳۳۶۹۴۶ به نام سوده غفوری واریز کرده و هنگام ورود رسید یا پیامک تایید واریز خود را ارائه دهند.

 

عناوین سخنرانی ها:
✔️ پنج شنبه، 29 مهرماه، ساعت 14.30: «راویان خشونت» شکوفه اکبری
✔️جمعه، سی ام مهر ماه، ساعت 14.30: «آرتو، بدن بدون اندام و تآتر» هاجر سعیدی‌نژاد
« زنان و برساخت خشونت، نمایش از منظر نوربرت الیاس» میثاق نعمت‌گرگانی
✔️ یکشنبه، دوم آبان، ساعت 16: «اُموفاجیا؛پدیدارشناسی خشونت» رامتین شهبازی
✔️ دوشنبه سوم آبان، ساعت 14.30: « تآتر و انزوا» بهزاد آقاجمالی

photo_2016-10-21_12-56-36

عوامل مونولوگ «اُموفاجیا» عبارتند از: نویسنده، طراح و کارگردان: عرفان خلاقی، بازیگر: سمن مهدوی، آهنگساز: هومن قویدل و مجتبی تقوایی، دستیار کارگردان: مرتضی محمدی، طراح گریم: بهناز باقری، ساخت ویدئو: اردلان عباسی و طراح پوستر: سعید رضوانی

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?