توسط نشر چشمه؛
«تاول» مهدی افروزمنش منتشر می شود

«تاول» مهدی افروزمنش منتشر می شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 2Rating:

هنردستان: داستان بلند «تاول» عنوان اولین رمان مهدی افروزمنش است که در حال و هوای مناطق قدیمی در جنوب شهر تهران می‌گذرد.

سفر+به+جنوبِ+شهر+تهران+در+داستانِ+«تاول»+

افروزمنش (روزنامه نگار و نویسنده) با اشاره به داستان بلند «تاول» گفت: این رمان سفری است به دل یکی از مناطق قدیمیِ جنوب شهر تهران و زندگی آدم‌هایی که در دنیای کوچک‌شان با گرفتاری‌های کوچک و بزرگ دست به گریبان هستند.

او ادامه داد: برای این رمان چیزی حدود 9 ماه وقت گذاشتم. داستان در یکی از محله‌های منطقه‌ی فلاح تهران می‌گذرد و جدای از قهرمان اصلی به واسطه‌ی حضور شخصیت‌های دیگری همچون زنی ژاپنی که با مردی ایرانی ازدواج کرده و به این محله آمده، زن یک قهوه‌خانه‌دار و آدم‌های دیگر ساکن این محله داستان پیش می‌رود. در واقع شخصیت اصلی رمان مردی است که تعادل روانیش را از دست داده و در گیرودار یک خصومت سرهنگ سرشناسی را به قتل می‌رساند.

این نویسنده افزود: در واقع بیش‌از هر چیز قصدم این بود که شکل دیگری از زندگی که در این شهر جریان دارد را به تصویر بکشم، آدم‌هایی که با گرفتاری‌هایشان در حاشیه مانده‌اند، اما بالا و پایین‌های زیستن‌شان هیچ کم از زندگی طبقه‌ی متوسط شهری ندارد.

داستان بلند «تاول» در 98 صفحه و قیمت پشت جلد 7 هزار تومان، توسط نشر چشمه منتشر شده است.

افروزمنش با اشاره به رمان جدید خود به نام «سالتو» اظهار داشت: «سالتو»، نام فنی است در کشتی. این کتاب حدود 350 صفحه است که به تازگی به نشر چشمه تحویل داده‌ام و هنوز برای دریافت مجوز به وزارت فرهنگ و ارشاد نرفته است.

او درباره‌ی داستان رمان «سالتو» گفت:‌ داستان کتاب مربوط به کشتی‌گیر نوجوانی است که وارد باند قاچاقِ موادمخدر می‌شود. راویِ داستان نیز خودِ همین نوجوان است.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دو + یازده =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?