هنردستان : یکی از برجسته‌ترین خوانندگان موسیقی عربی در خانه اپرای مصر، ساعاتی پیش از اجرای کنسرتش در قاهره دار فانی را وداع گفت.

به گزارش هنردستان ، به نقل از اسکای نیوز عربی، این هنرمند به عنوان تک‌خوان در گروه موسیقی عربی "عبد الحلیم نویره" در خانه اپرای مصر فعالیت داشت که در سال 1967 میلادی تاسیس شده است.خانه اوپرای مصر در بیانیه‌ای گفت، فاروق به عنوان یکی از برجسته‌ترین صداهای مصر، نوآوری‌ در آهنگ‌های محمد عبد الوهاب، خواننده و آهنگ‌ساز مصری و برگزاری کنسرت‌های موفق بسیاری را در داخل وخارج از کشور در کارنامه خود دارد.

 

به گزارش هنردستان ، به نقل از اسکای نیوز عربی، این هنرمند به عنوان تک‌خوان در گروه موسیقی عربی "عبد الحلیم نویره" در خانه اپرای مصر فعالیت داشت که در سال 1967 میلادی تاسیس شده است.

خانه اوپرای مصر در بیانیه‌ای گفت، فاروق به عنوان یکی از برجسته‌ترین صداهای مصر، نوآوری‌ در آهنگ‌های محمد عبد الوهاب، خواننده و آهنگ‌ساز مصری و برگزاری کنسرت‌های موفق بسیاری را در داخل وخارج از کشور در کارنامه خود دارد.

در این بیانیه آمده است، وی در بسیاری از رویدادهای هنری و جشنواره‌های بین‌المللی تخصصی به عنوان نماینده مصر حضور داشته است.

فاروق 15 ژانویه سال 1961 چشم به جهان گشود و موسیقی را نزد اساتیدی چون المایسترو حسین جنید، رهبر گروه "ام کلثوم" و عبدالحلیم نویره، بنیانگذار گروه موسیقی عربی آموخت و در 56 سالگی چشم از جهان فروبست.

وی با آهنگ‌های آهنگ‌سازان بزرگی چون محمد عبد الوهاب و سید درویش به شهرت دست یافت. فاروق همچنین در ایجاد صداهای امید بخشی که قادر به حفظ میراث هستند و ارائه آهنگ‌های کلاسیک سهیم بوده است.

منبع : هنرآنلاین